Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Domácí násilí: Muž z Děčína odsouzen na Slovensku

Ústí nad Labem – Vzhledem k bodným ranám měl Kohout velké štěstí, že nebyl obžalován z pokusu o vraždu.

7.11.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Vít Šimánek

Čech z Děčína si může trest za domácí násilí, ke kterému byl odsouzen na Slovensku, odsedět v české věznici. Rozhodl o tom Krajský soud v Ústí nad Labem v trestní věci Václava Kohouta, dvaačtyřicetiletého muže z Děčína – Podmokel.

Kohout je ve výkonu trestu odnětí svobody ve Věznici Dubnici nad Váhom na Slovensku.

Krajský soud rozhodl, že se na území ČR uznává rozsudek Okresního soudu v Dolním Kubíně. Slovenským soudem byl letos 10. února uznán vinným pokusem zločinu ublížení na zdraví a odsouzen k úhrnnému nepodmíněnému trestu odnětí svobody v trvání pěti roků. Požádal, aby si mohl trest odsedět za českými mřížemi.

Byl odsouzen za to, že 5. ledna 2008 v chodbě rodinného domu v obci Oravský Podzámok opilý napadl svou jednatřicetiletou družku Annu.

Krutý příběh

Nejednalo se o žádnou maličkost. V rozsudku slovenského soudu se doslova píše, že ženu dvakrát udeřil otevřenou dlaní do tváře, chytil ji za vlasy, dotáhl do kuchyně, kde ji vícekrát udeřil pěstí do hlavy a po pádu na zem ji opakovaně kopal po celém těle, vyhrožoval ji zabitím, házel po ní talíře z kuchyňské linky, opětovně ji bil pěstmi a kopal po celém těle. Nakonec z kuchyňské linky vzal nůž s čepelí dlouhou přes 15 cm a hrozil ženě, že ji zabije. Když ležela na zemi, na levém boku, bodl ji do pravého boku vzadu mezi 4. a 5. žebro a bodal vedle její hlavy do lina až nůž zlomil, poté ji bil opět pěstmi do hlavy a když ztratila vědomí, polil ji vodou , aby se probrala. Potom jí opětovně vyhrožoval zabitím a přestal jenom proto, že přijela policejní hlídka.

Vzhledem k bodným ranám měl Kohout velké štěstí, že nebyl obžalován z pokusu o vraždu. V tom případě by mu hrozilo, stejně jako v ČR, 10 až 15 let vězení.

Pokud útočník bodne člověka do míst, kde jsou důležité orgány, což oblast hrudního koše bezesporu je, lze to posuzovat jako pokus o vraždu. Mnohdy je jen otázkou náhody, že nedojde k těžkému až smrtelnému zranění.

Inventura násilí

U soudu lékař – znalec přednesl inventuru zranění ženy. Kohout ženě způsobil řeznou ránu na temeni hlavy dlouhou 4 cm, pohmožděniny a podlitiny v pravé i levé spánkové oblasti, nosu, levé tváře, bodnou ránu v oblasti hrudníku vpravo ve výšce 4. a 5 žebra, řeznou ránu v oblasti levé lopatky dlouhou 4 cm, odřeniny a pohmožděniny pod levou lopatkou a mezi lopatkami, dvě řezné rány na hřbetu pravé ruky a další četné drobné odřeniny. Způsobil také lehký otřes mozku.

Podle právního řádu ČR by jeho jednání bylo posouzeno jako pokus trestného činu ublížení na zdraví a trestný čin násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci, uvedl předseda senátu Ivan Elischer. Proto pětiletý trest, který mu byl vyměřen je shodný s postupem, který by byl za tyto trestné činy před českými soudy.

Podle Úmluvy o předávání odsouzených osob z roku 1983 bude Kohout moci ve výkonu trestu pokračovat v české věznici.

česko – slovenští násilníci

Vrah v kravatě

Zatím, co Kohout z Děčína se dopustil brutálního násilí na ženě na Slovensku, naopak letos byl devětadvacetiletý z Košic ústeckým krajským soudem odsouzen k 18 letům vězení. Jako občan Slovenské republiky byl též vyhoštěn navždy z území ČR. Olšavský byl uznán vinným, že zabil dva a půlletou dceru družky. Obžaloba vinila muže z ublížení na zdraví a z týrání svěřené osoby. Trestní senát ale překvalifikoval útok na z týrání svěřené osoby a vraždu, ke které došlo zvláště brutálním způsobem.

Olšavský před soudem vystupoval uhlazeně, byl v obleku s kravatou. To ale nic neměnilo na faktu, že Olšavský přišel v pátek 4. července 2008 kolem 17. hodiny s tělem tehdy již mrtvé dívky k sousedům. Žádal, aby zavolali záchrannou službu, a bezvládné dítě křísil. Dívka zemřela kvůli otoku mozku. V té době byla její matka na nákupech v Lounech.

Předseda senátu Ivan Elischer v odůvodnění rozsudku uvedl, že senát se rozhodl k výjimečnému trestu, protože došlo k brutálnímu útoku na bezbranné dvouleté dítě. „Společnost takové chování nemůže tolerovat,“ zdůraznil Elischer. Na rozhodování soudu měl velký vliv znalecký posudek patologů. Podle nich dívka utrpěla několik vážných poranění, například ledvin a sleziny. Poslední, smrtelný útok, způsobil otok mozku. Krevní výron nemohl být způsoben tím, že by dívenka třeba i nešťastnou náhodou, upadla na zem a udeřila se do hlavy. Pokud by došlo ke smrtelnému zranění dítěte pádem z výšky, muselo by se jednat o pád z výšky druhého poschodí, zdůraznil v odůvodnění rozsudku soudce Elischer.

Atropinový vrah

Předtím v roce 2008 slovenský občan třicetiletý si před ústeckým krajským soudem vyslechl rozsudek. Byl odsouzen ke 14 letům vězení. Tento Slovák z východního Slovenska 27. října 2007 v Děčíně šesti ranami nožem zavraždil devětadvacetiletou ženu. Poslední nůž nechal zabodnutý v těle oběti. Osudové bylo pro zavražděnou, že hledala známosti na inzerát z Tip servisu a ze seznamky rozhlasové stanice North music. Jejich první setkání jí bylo osudným.

O Müllerovi se hovořilo jako o atropinovém vrahovi. Při pitvě bylo zjištěno, že žena byla zavražděna ve stavu, v němž se nemohla bránit. Byla ochromena atropinem. Vrah bodal do bezvládné ženy, která byla při vědomí, ale nemohla se ani pohnout, ani nemohla křičet. Soud ale neprokázal odsouzenému, že to byl právě on, který atropin ženě podal. Nebyl k tomu dostatek důkazů.

Muž proto nebyl odsouzen také za to, že atropinem paralyzoval ženu, aby si s ním mohl dělat co chtěl, ale soud konstatoval, že ženu zabil v době, kdy byla paralyzovaná působením atropinu. Jistě je v tom rozdíl, ale i tak je zřejmé, že odsouzený muž útočil na ženu, která byla vlastně chemicky ochrnutá.

Muž hledal k sexuálním hrátkám silnější ženy. V inzerátu se psalo, že muž shání silnější ženu, s velkými prsy a bříškem, jak uvedla před soudem včera jeho družka, ženu nad 100 kg.

Protože byla silnější postavy, žena z Děčína se na inzerát přihlásila. Na podobný inzerát se přihlásila i jeho družka z Duchcova.

Autor: František Roček

7.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci 1.C ze ZŠ Máchovo nám. s paní učitelkou Markétou Kopeckou a asistentkou pedagoga Martinou Hypiusovou.

Naši prvňáci: ZŠ Máchovo náměstí v Děčíně

Ilustrační foto.

Starostové usilují o Sněmovnu. Chtějí v ní zúročit své zkušenosti

Festival free Tibet ve Varnsdorfu okoření kontroverzní „bobři“ či Plexis

Varnsdorf  - Jeden z největších festivalů pod jednou střechou na severu Čech se stěhuje do Varnsdorfu. Již 19. ročník se uskuteční na volební den.

Naši prvňáci: Už zítra představíme žáčky ze ZŠ Máchovo náměstí v Děčíně

Děčínsko - Projekt Naši prvňáci představuje každou středu třídy nových žáčků ze základních škol v regionu.

Lidé v Děčíně vyberou, kam zamíří pět milionů z rozpočtu

Děčín - Obyvatelé si mohou zvolit, na co chtějí využít část městských peněz. 

Hygieniky v českokamenické hospodě překvapila plíseň a kouř

Česká Kamenice - Černá plíseň, špinavé podlahy nebo prošlé zboží. Takové důvody vedly k dočasnému uzavření jedné z hospod v České Kamenici krajskou hygienou. V podniku nedaleko vlakového nádraží se navíc v době kontroly uvnitř mělo kouřit. Hospoda už má ale otevřeno a podle majitele některé nedostatky s provozem restaurace vůbec nesouvisely.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení