Po odvysílané relaci po pořadu ČT1 Na stopě se na policii v Klášterci nad Ohří přihlásila pohřešovaná dívka ze severních Čech. Přivedl ji strýc, u kterého se dva dny ukrývala.

Dramatický příběh začal již v pondělí odpoledne, kdy šestnáctiletá Michaela Jirchářová ze Šluknova odešla z domova, bez mobilního telefonu, vzala si jen osobní doklady. U svého přítele zanechala dopis, ve kterém jasně uvedla, že již nechce žít. Rodiče se obrátili na policii pro pomoc. Po dívce bylo okamžitě vyhlášeno celostátní pátrání, policisté hledali nejen dívku samotnou, ale i informace, které by je k ní přivedly. Potřebné informace a především fotka hledané byly předány médiím, včetně internetových serverů, rádiového a televizního vysílání. Právě to zřejmě zapříčinilo šťastný konec útěku. Po včerejším pořadu Na stopě byla uveřejněna na programu ČT1 pátrací relace. Poté se ještě ve večerních hodinách dívka ohlásila na policii v Klášterci nad Ohří. Přišla se svým strýcem, u kterého se skrývala. Rodiče se s ní shledají dnes dopoledne.

Policie ČR by tímto chtěla poděkovat všem mediálním partnerům, kteří velmi profesionálně zareagovali a dle svých možností pomohli při pátrání po mladé dívce, jejíž příběh má dnes už šťastný konec. A především díky těm, kterým nejsou lidské osudy lhostejné.

Ladislav Cvik, mluvčí Policie ČR Děčín