"Na klice od balkónových dveří se oběsil mladý muž. Bylo mu 26 let," hlásil z Varnsdorfu zdroj Děčínského deníku. Tragédii potvrdila policejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že motiv činu zatím není policii známý. Podle našich informací měl mladík dluhy.

To ale nebylo během soboty všechno. Těla dalších dvou mrtvých mužů našli po poledni na dvou různých místech Děčínska. Jedno leželo přes měsíc v potoce, ve druhém případě se jednalo o bezdomovce. Policie u obou nechá provést soudní pitvu, která určí příčinu smrti.

Policisté zatím nevědí, kdo zemřel v potoce v Mikulášovicích nedaleko Šluknova.

„Na osmdesát procent se jedná o muže. Tělo už bylo v rozkladu a v potoce zřejmě leželo déle než měsíc. Před 13:00 hodinou ho objevil náhodný občan," uvedla Světláková s tím, že policisté zřejmě využijí také testování DNA. Na Mikulášovicku se totiž před několika měsíci ztratil muž a testy DNA jsou nejspolehlivějším způsobem, jak tuto variantu potvrdit nebo vyloučit. I s touto možností totiž policisté pracují. Do hledání po pohřešovaném se tehdy zapojili desítky hasičů, policistů, ale také lidí přímo z Mikulášovic, kde pohřešovaný žil.

Zhruba o půl hodiny později volal policistům bezdomovec z České Kamenice, že za lavičkou na náměstí leží mrtvý muž. Toho se podařilo identifikovat.

„Jednalo se o 49letého muže z Jablonce nad Nisou, který žil v České Kamenici delší dobu," uvedla policistka. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by muž zemřel násilnou smrtí. Kromě pitvy budou chtít v jeho případě policisté také toxikologické vyšetření, aby mimo jiné vyloučili otravu metanolem.