Kuriózním způsobem se nechal lapit zloděj, který se během dvou dnů dopustil několika vloupání. Ke své smůle si za další objekt vybral dům policejního důstojníka.

Policista byl doma a spal. Probudil ho jeho pes, který vycítil, že něco není v pořádku. Vzbuzený policista si na terase domu všiml siluety, jejíž chování bylo poněkud podezřelé.

Vyběhl ven a našel mladíka, který hrál opilého a tvrdil, že zabloudil. Zeptal se ho tedy na jméno a poté, co jej dostal, nechal mladíka jít.

Jenže tím noční vyrušení neskončilo. Vzhledem k podezřelému chování policejní důstojník nočního návštěvníka prověřil a zjistil, že údaje jsou smyšlené.
Kromě toho s kolegy, se kterými telefonoval, došel k závěru, že se navíc může jednat o hledanou osobu. Proto odložil spánek na neurčito, sedl do auta a začal lov na zloděje, uvedl Vojtěch Haňka z děčínské policie.

O necelé dvě hodiny později podezřelého mladíka podle vytlučeného okna vypátral s přivolanými kolegy v chatce v nedaleké zahrádkářské kolonii.
Zlodějíček netušil, že je pronásledován, takže si v chatce udělal pohodlí a pustil si televizi. Když se objevili muži zákona, nestačil se divit. Policisté byli spokojeni. Noční pátrání se zdařilo. U zloděje našli kořist z předchozích akcí.

Jako prémii zjistili, že jde o zloděje, který se vloupala do dvou domů v Rumburku a jednoho v Děčíně. U čtvrtého domu neuspěl. Na svědomí má dále tři chatky včetně té, kde ho dopadli.

Z objektů odcizil hlavně elektroniku, cennosti a peníze. Zanechal po sobě škodu za téměř 400 tisíc korun. Teď odpočívá ve vazební věznici v Teplicích. Hrozí mu vězení až ve výši dva a půl roku, dodal Vojtěch Haňka.