Nožíky byly na spodní části čepele neoprávněně označené názvem Mikov, který je registrovanou ochrannou známkou firmy Mikov s.r.o.

„Celníky i zástupce firmy Mikov při kontrolách překvapilo, že na většině míst byly padělky prodávány dráž, než je běžná prodejní cena originálních výrobků," uvedl Jiří Barták z pražského Generálního ředitelství cel.

Celníci si jistě posvítí také na internetový obchod, kde se dal nožík koupit s látkovým obalem. V tom ale Mikov rybičky neprodává.

Padělky mají na sobě vyražené logo jejich výrobce Mikovu Mikulášovice. Při zběžném pohledu není falešná rybička od originální k rozeznání. Při bližším prozkoumání jsou ale již patrné značné rozdíly.

„Nožík vykazuje zásadní závady. Jedná se zejména o ostré nýty na střence nože, nekvalitní uchycení čepele a celkové špatné provedení, díky čemuž není řez hladký a nůž se rychle otupí," uvedl pro Deník generální ředitel mikulášovického Mikovu Miloš Pařík.

Rybička patří mezi produkty s titulem Regionální výrobek Českosaského Švýcarska. V Mikulášovicích jej vyrábějí již více než sto let.

Psali jsme: Rybička? Falešná je dražší než originál…ZDE…