K nechutnému činu mělo dojít během uplynulého víkendu. Co se přesně stalo, zatím jasné není. Podle informací Deníku měl muž nad dívkou masturbovat a následně na ni ejakulovat, holčička navíc má být mužovou poměrně blízkou příbuznou. Policie ale nechce k případu sdělovat žádné detaily, i proto, že obětí má být dítě. „Mohu pouze potvrdit, že prověřujeme případ, ve kterém figuruje nezletilá osoba, s ohledem na tuto skutečnost nemůžeme sdělit žádné bližší informace,“ řekl na dotaz Deníku policejní mluvčí Daniel Vítek s tím, že prověřování případu je teprve v počátečním stádiu. Detektivové tak nyní zjišťují, zda a jak se skutek stal, a kdo je jeho případným pachatelem. 

Na sociálních sítích se ale v uplynulých dnech objevilo jméno údajného pachatele, na jehož adresu se vyjadřovalo hned několik žen. Ty jej hodnotily jako sexuálního predátora a násilníka. Mnoho takových příspěvků ale bylo ze sociálních sítí smazáno. 

Víkendová událost se podepsala také na atmosféře v Boleticích. Již během neděle sem přijely desítky Romů z Nového Boru, situaci pak museli uklidňovat policisté. Dodávka speciální pořádkové jednotky objížděla ve středu i okolo bydliště údajného pachatele. Tam ale byl podle informací Deníku po celý den klid. 

Děčínský soud potrestal nepravomocnou podmínkou sestru za podání injekce bez vědomí lékaře.
Křivda, reagovala sestra na podmínku. Soud ji potrestal za ochrnutí pacienta

Kdo naopak nebyl v klidu, byli rodiče malých dětí, především těch chodících do boletické školy. Podle zdroje Deníku si pro ně rodiče chodili až přímo před školu, ačkoliv to nikdy dříve nedělali. „Domů ji nenechám jít samotnou, venku beze mě prostě nebude,“ říká rezolutně jedna z maminek. Pusté byly ve středu 13. října také ulice boletického sídliště, kde si běžně hraje spousta dětí. 

Obavy lidí plynou z nedostatku informací. Nevědí například, zda je podezřelý muž ve vazbě, či není. Policie toto odmítla na dotaz Deníku komentovat. „Bohužel v tuto chvíli nemůžeme k případu více sdělit,“ dodává policejní mluvčí Daniel Vítek. 

V Děčíně se ve středu konalo také protestní shromáždění asi 20 Romů, kteří se chtěli vymezit proti průběhu vyšetřování. To ale nesvolal nikdo z místních, nýbrž David Mezei ze severní Moravy, od kterého se velká část Romů distancuje. Na sociálních sítích je proslulý násilnickým chováním a vyhrožováním těm, kteří s ním nesouhlasí. „Nikdy, a to ani u nácků, jsem neviděl tolik koncentrované nenávisti a čistého rasismu, jako ve skupinách kolem Mezeie. A je jenom otázka času, kdy si toho všimne nějaký bulvární novinář, nebo fašistický politik a bude názory Mezeie ukazovat jako názor Romů,“ napsal na Mezeiovu adresu na serveru romea.cz novinář Patrik Banga.