Pravčická brána

Jako cíl si Pravčickou bránu 
v srpnu letošního roku vybrala dvojice mladých mužů. Nelákal je ale výlet do přírody. Místo toho se zaměřili na trezor v místní restauraci.

„Mládenci se na společném kšeftíku měli domluvit pár dní před samotnou výpravou do restaurace. Na místě činu bylo odhaleno několik stop vypovídajících o násilném vniknutí. Odcizený trezor skrýval finanční hotovost 
v řádech statisíců, kterou si dvojice při dokončení srpnové výpravy měla rozdělit a využít ve svůj prospěch," popsala první případ děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.

Mladíkům teď hrozí pobyt ve vězení. Strávit v něm mohou až pět let. Kriminalisté je totiž nejen dopadli, ale během prosince si zloději také vyslechli obvinění.

„Trestní stíhání je vedeno na svobodě," dodala mluvčí.

Okradený advokát

Ještě dříve, v květnu, byl vyloupen další trezor, a to přímo v Děčíně, v jedné z místních advokátních kanceláří. Zloděj si odtud odnesl z trezoru také několik stovek tisíc korun, jenže na místě zanechal otisky prstů. A nejen to.

„Na místě činu byly nalezeny jak stopy násilí, tak poničený starožitný nábytek. Poškozený advokát vyčíslil škodu na částku přesahující půl milionu českých korun," uvedla Trypesová.

Z krádeže byl obviněn 
jednadvacetiletý mladík, jemuž teď hrozí osm let vězení.