Jen krátce po činu se v pondělí odpoledne děčínským strážníkům podařilo zadržet agresivního zloděje, který kradl v děčínském obchodě s knihami. Personál obchodu se ho pokoušel zadržet, muž ale napadl jednu z prodavaček, které způsobil zranění na ruce a v obličeji. Zraněná prodavačka ihned zavolala městskou policii.

„Operační služba předala popis podezřelého všem hlídkám v terénu. Po krátkém pátrání jedna z hlídek podezřelého spatřila v děčínské čtvrti Podmokly. U sebe měl batoh a v něm ukradený česko-anglický slovník, který, jak se sám přiznal, ukradl,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Dodal, že během zadržení byl muž agresivní, přičemž strážníci museli použít donucovací prostředky a nasadit mu pouta.

Na obvodním oddělení Policie ČR, která si případ převzala k dořešení, bylo zjištěno, že se jedná o devětadvacetiletého muže z České Lípy, který již byl za podobnou trestnou činnost odsouzen.

„Musím zdůraznit, že zloděje se podařilo zadržet zejména díky velmi rychlému oznámení ženy, která musela kvůli poraněním do nemocnice. Včasné upozornění vždy podstatným způsobem zvyšuje šanci na dopadení pachatele,“ dodal Horák.