Naposledy proti němu strážníci zasahovali v průběhu úterní noci.

Na tísňovou linku městské policie se v úterý kolem čtvrté hodiny obrátil provozovatel prodejny v Děčíně 5 s oznámením, že nějaký opilec se pokouší demolovat výlohy prodejny a do všeho kope.

Strážníci městské policie tam kontaktovali jim dobře známého šestatřicetiletého muže, který podstatnou část svého života strávil ve stavu nepříliš střízlivém.

Na příjezd hlídky opilec nereagoval nijak pozitivně a po krátké výměně názorů začal strážníkům vyhrožovat ztrátou zaměstnání a posléze zabitím. Na výzvu strážníků ke zklidnění muž absolutně nereagoval a poté se pokusil jednoho ze strážníků fyzicky napadnout.

„Hlídka proti muži použila donucovací prostředky a nasadila mu pouta. Zadrženého 
s ohledem na jeho agresivní chování předvedla na policii. Muž je podezřelý z několika přestupků, které bude následně řešit příslušný správní orgán," uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

Před necelým týdnem přitom řešila hlídka městské policie s mužem obdobnou záležitost v centru Děčína 1. Obyvatelé jedné z ulic oznámili, že venku se pohybuje muž, který močí na stěnu domu a má u sebe nůž.

I v tomto případě se muž choval velmi agresivně a na strážníky nejdříve slovně 
a poté i fyzicky zaútočil.

„Nacházel se opět ve stavu pro něj typickém, tedy pod vlivem alkoholu. Řešení této záležitosti si převzala police," dodal Horák.