Zákon porušoval již jako mladistvý, ale skutečně osudovým byl pro něho 9. května, kdy se rozhodl pro loupežnickou cestu vlakem do Děčína. Vybral si labské přístavní město u hranic, proto, že zde v minulosti měl příbuzné a město dobře znal.
Přes Ústí nad Labem po střekovské straně Labe dorazil v brzkých ranních hodinách vlakem z Litoměřic až na zastávku na děčínském Starém městě, kde vystoupil. Dopředu si vytipoval k loupeži prostor, kde není příliš velký pohyb lidí a zamířil k poliklinice za zámeckým rybníkem.

První útok

Zde kolem půl šesté zaútočil poprvé. U lékárny přistoupil zezadu k ženě, kterou srazil k zemi. Přitom jí opakoval, aby mu dala peníze a nekřičela, že se jí nic nestane. Z batůžku jí poté vzal doklady, peníze a mobilní telefon, pak se dal na útěk. Jedna kořist mu nestačila. proto se vydal k děčínskému východnímu nádraží.

Loupež i sex

Zde využil malého podloubí za nádražím, kde si počkal na svou druhou oběť. Zezadu napadl během dvaceti minut již druhou ženu. Tentokrát se ale jeho násilí stupňovalo.
Svou oběť chytil pod bradou, přitiskl ji bokem ke zdi, zakryl jí oči a osahával ji. Následně po ní požadoval sex. Útočník byl odmítnut a proto oběť srazil k zemi pěstí. Žena duchapřítomně zareagovala a řekla násilníkovi, že se po ní budou shánět v práci. Zabralo to, pachatel ji pustil. Předtím jí ještě prohledal kabelku a odcizil telefon a peníze. A odjel do Litoměřic.

Mobil jako past

Děčínští kriminalisté v tu chvíli šetřili loupež a neoprávněné užívání cizí věci a také případ loupeže a znásilnění. Vše nasvědčovalo tomu, že se jedná o jednoho pachatele. U Okresního soudu v Děčíně bylo vyžádáno povolení pro odposlech odcizených mobilních telefonů. Výsledek byl pro policisty nadějný. Na Litoměřicku byl jeden z telefonů používán. Spojili se proto s litoměřickými kolegy a díky jejich místní znalosti a popisu pachatele, který získali od napadených žen, vytipovali několik možných pachatelů. Ženám byly předloženy fotografie několika podezřelých mužů a došlo k identifikaci jednoho z nich.
Nakonec byl 27. července podezřelý muž zadržen a přiznal se. Děčínské loupeže se mu nevyplatily. Byl odsouzen na 11 let do věznice se zvýšenou ostrahou.

Za přispění Policie ČR v Děčíně