Tak absurdní pokus o vraždu řeší ústecký krajský soud málokdy.
Jana Švadlenová z Rumburku se dohodla se svým milencem Jiřím Hronem, že musí jejího manžela přinutit, aby dal souhlas k rozvodu. Manžela měla vylákat na zábavu a opít a na zpáteční cestě ho poslat samotného neosvětlenou uličkou, kde na něho bude čekat Hron.
S manželem se 8. října 1999 dostala Švadlenová po cestě ze zábavy kolem půl desáté večer před temnou uličku. Tam se vymluvila, že s manželem dál nepůjde. Podívá se za synem na diskotéku, ale šla domů.
Podnapilého manžela milenec v uličce zezadu napadl, bodal ho do krku a hrudi a přitom mu domlouval, aby se s manželkou rozvedl. Když se váleli po zemi, nůž se po úderu do země zkřivil a nebyl již k použití.V té chvíli se roztočil znovu kolotoč absurdit. Zakrváceného manžela, kterého málem zabil, útočník doprovodil až domů, manželka ho svlékla a do vany namočila zakrvácené šaty a pobodaného ho nechala ležet bez pomoci. Jen zázrakem nevykrvácel.
Když se muž probral z bezvědomí, poslal svou ženu pro bratra, který bydlel o patro výš. Teprve ten zavolal záchranku.
Za pokus vraždy dostal Hron 12,5 a Švadlenová 5 let vězení. Podle lékaře bodnutí do krku mohla být smrtelná, kdyby přeťala některou z tepen. Také nechali po útoku muže bez pomoci a hrozilo nebezpečí vykrvácení.
Podle psycholožky každý z dvojice by se krvavého útoku sám nedopustil. Spolu byli silní. Manželka útok naplánovala a milenec neměl morální zábrany a útok provedl, ač nebyl příliš průbojný.