Kvůli rostoucím požadavkům svých klientů lázeňské domy i hotely v současné době nabízejí wellness pobyty, jejichž součástí mohou být i medové a čokoládové masáže, které detoxikují tělo a zanechají pokožku krásně hebkou a provoněnou, olejové thajské masáže nebo koupel ve víně či pivu, bylinkách nebo třeba květinách. Masáž teplými lávovými kameny nebo prohřátými golfovými míčky zase přinese úlevu při svalovém i psychickém vypětí.

Kdo nemá rád relaxaci k horké sauně, může zvolit opačné teplotní spektrum a dát přednost kryoterapii. Tato léčba chladem, při které se z těla vyloučí škodlivé látky a prokrví se organismus, vyplaví také hormony štěstí endorfiny. Blahodárně na lidský organismus působí i oxygenoterapie, neboli vdechování kyslíku ve vyšší koncentraci.

Saunér Jiří Malina
Při valašském rituálu voní sauna slivovicí. Lidé se potírají medem a kávou

Kam vyrazit

V Praze, jen pár metrů od stanice metra Hradčanská, se nachází v jednom objektu Pivní Spa a Vinné Spa. Někdo raději pivo, někdo víno a někdo obojí. Každopádně koupele v extraktu chmelovém nabízí mimo jiné účinky protizánětlivé a koupele v extraktu vinném zase blahodárně působí na krevní oběh nebo pokožku.

V Třeboni v hotelu Myslivna si můžete užít prodloužený víkend s wellness programem a večeří z rybích specialit. Z procedur tu mají v nabídce kromě klasické masáže rašelinový zábal, koupel v rašelinovém extraktu i pobyt v solné jeskyni.

Jižně od Karlových Varů nabízí svým hostům v prostředí Slavkovského lesa své služby wellness hotel Cihelny. Z nabídky jmenujme například thajské masáže, programy pro těhotné a kosmetické programy.

Saunování je velmi prospěšné zdraví.
Voňavé saunování, které prospívá zdraví

Hotel Sladovna v Černé Hoře nabízí ve svém wellness centru několik druhů saun, Kneippův chodník, tropický déšť i bazén s masážními tryskami a protiproudem. V podzemí hotelu se nacházejí pivní lázně s pivními koupelemi v perličkové vaně s chromoterapií, vybrat si můžete i zkrášlující lázeň královny Kleopatry.

Historie zámku Herálec na Havlíčkobrodsku, který byl zrekonstruován na pětihvězdičkový hotel s wellness zónou a heliportem, sahá až do 14. století. Součástí wellness zóny je saunový svět, bazén, vířivka, silencárium a fitness centrum.

U sousedů

V současné době je to s cestováním složité, ale jednou to určitě skončí. Pokud vycestujete za hranicemi naší vlasti, můžete vyzkoušet jeden z následujících tipů.

Capri Palace Hotel & Spa v Itálii připomíná starověký neapolský palác z roku 1700. Na ostrově Capri můžete relaxovat a přitom obdivovat nádherné panorama moře a Neapolského zálivu. 

Hotel Beau-Rivage ve Švýcarsku je zastáncem „tradic v pohybu“. S vášní pro cestování, masáže, aromaterapii a kosmetiku zakladatel společnosti Cinq Mondes zkoumá svět a objevuje ty nejlepší masáže a kosmetické procedury v okolí. Lázně Cinq Mondes, Rituels de Beauté tak nabízejí škálu kosmetických ošetření a pohodu tradičních ceremonií nejvyšší kvality.

Masáží, které si dnes můžeme dopřát, je nepřeberné množství.
Jak si vybrat správnou masáž

Wellness pobyt v maďarských lázních Hévíz v hotelu Ensana Thermal vám zpříjemní pobyt v bazénech, saunách, vířivkách, parních lázních, horkovzdušných kabinách a při skupinových cvičeních.

V Hotelu Margarethenbad v rakouských Alpách si v rámci wellness užijete blahodárnou uvolňující květinovou koupel a masáž, vstup do vířivky, sauny, páry a infračervené kabiny, ale i tenis a turistiku v horách.

Pokud hledáte něco opravdu hodně netradičního, pak je to koupel v polévce, kterou najdete v Japonsku v lázních Junessun na ostrově Honšú. Vana vypadá jako mísa na polévku a teplý vývar s pepřem prý podporuje metabolismus a vyživuje pokožku.

Více textů k tématu najdete zde:ZDE