Z každého kraje České republiky vybrala odborná porota složená z dietologa Pavla Suchánka a cvičitelky Zuzany Klingrové tři zájemce o účast v reality show Fit s Deníkem. Výjimkou jsou pouze kraje Jihomoravský, Karlovarský a Zlínský, ve kterých se přihlásili pouze dva lidé.

A na vás, čtenářích Deníku, nyní je, zvolit za každý kraj jednoho zástupce, který se pod vedením odborníků z Fithallu.cz pokusí o změnu svého životního stylu.

Logo.V péči odborníků

O čtrnáct finalistů se následně postará tým odborníků, kteří jim poradí, jak si zorganizovat čas, jaké si vybrat cvičení a pohybové aktivity a jak se správně stravovat, aby to maximálně prospělo jejich kondici a zdraví.

Soutěžící se budou setkávat v luxusním resortu Svatá Kateřina, kde budou cvičit a zároveň si užívat relaxaci a wellness, a budou dostávat rady od odborníků, jak cvičení a zdravou životosprávu zapojit do svého života, což není vůbec tak snadné, jak by se mohlo zdát.

Doporučení na míru

Tým odborníků jim bude po celou dobu show k dispozici, budou s nimi moci z domova konzultovat své problémy a budou dostávat doporučení šitá na míru jejich aktuál- ním potřebám.

Kromě pobytů ve wellness resortu, osobního cvičitele a dietologa se každý soutěžící může těšit na spoustu dárků od našich partnerů.

Dana Marešová, Ústí nad Labem

Iva Jančeková, Roudnice nad Labem.Věk: 50 let
Váha: 99 kg
Výška: 165 cm

Paní Dana má povolání administrativní pracovnice, a podle svých slov tudíž celý den sedí u počítače. „Chodím cvičit do fitnes, ale občas vynechám. Prostě se někdy nepřinutím. Sama si nevím rady, zkoušela jsem různé možnosti a způsoby hubnutí… Potřebuji nad sebou bič. Někoho, kdo by mi pomohl nastolit pevný řád. Chci změnit životní styl, více se sama sobě věnovat, sportovat a zdravě jíst. Proto jsem se do soutěže přihlásila," svěřila se Deníku.
Mezi její koníčky patří práce na zahradě. „Máme ji docela velkou. Takže je pořád co dělat: péče o květiny, záhonky, sekání…," vysvětluje.
Ve volném čase také chodí na procházky se psem, který je i pravidelným účastníkem rodinných výletů. „Spolu s manželem a dcerou, která je už dospělá, jezdíme do přírody a s oblibou navštěvujeme také hrady a zámky," doplňuje svou vizitku Dana Marešová, která se bude o SMS hlasy čtenářů, které by ji dovedly do finále reality show Fit s Deníkem, ucházet pod číslem 9.

Iva Jančeková, Roudnice nad Labem

Dana Marešová, Ústí nad Labem.Věk: 47 let
Váha: 79 kg
Výška: 172 cm

„Ta fotka je z jachtění v Chorvatsku, které jsem v létě absolvovala už dvakrát letos a poprvé před třemi lety. Vyplouváme ze Šibeniku a pak putujeme po ostrovech," prozradila paní Iva o snímku, který s přihláškou do soutěže poslala.
Dříve se věnovala i létání, na které má dodnes osvědčení. „Je to už dávno, stále se ale dobře cítím v prostředí aeroklubů. Podle času se snažila o lehké formy sportu, ale to pak jde pomalu stranou, když jsou tu děti a kariéra. Ke sportu se však cíleně vracím a využiji to, když je čas," říká maminka dvaadvacetileté dcery.
Iva Jančeková je hodně na cestách, mnoho času tráví v autě. Pracuje jako obchodní zástupce společnosti Zinkovna Roudnice nad Labem.
K jejím koníčkům patří četba, ale není to beletrie. „Zajímají mě populární články z oblasti medicíny a psychologie. Nemám čas na souvislé dlouhé texty, ale třeba knížku Hledám štíhlou ženu, od Jana Zlatohlávka, jsem si přečetla s chutí."
A proč se do soutěže přihlásila? „Vejít se do tabulek se mi lety přestalo dařit, potřebovala bych shodit 7 až 10 kilo. Ale ničím jiným než cvičením to nejde. Teď se nedaří jednoduše zhubnout, jako to šlo v 18 letech. Vlivem pracovního stresu a vypětí, prostě se věnujete jiným věcem. Takže jsem si řekla: Tohle je už poslední šance."

Více informací o soutěžících a jejich fotografie naleznete na webové stránce www.denik.cz/fithall