Ačkoli je zkušenou šperkařkou a čerstvou držitelkou prestižního ocenění Jeweller of the Year 2019 for Northern Ireland (Zlatník roku pro Severní Irsko), když dostala nabídku, aby navrhla skvosty pro královský pár, skoro nedýchala. „Díky tomu, že jsem vyhrála v únoru soutěž, oslovili mě zástupci našeho města Ballymena, jestli bych vytvořila šperky pro VIP pár. Vůbec jsem netušila, o koho jde,“ uvedla Věra McCullough. „Když mi řekli, že se jedná o prince Williama a Kate, byl to šok. Ale krásný šok,“ dodala. Výzvu tak ráda přijala.

Vévoda a vévodkyně měli v plánu návštěvu Ballymeny v hrabství Antrim a zástupci města jim při té příležitosti chtěli předat dárek. Na zpracování návrhů měla šperkařka šest dní, jakmile si z nich vedení města vybralo, pustila se do tvorby stříbrných šperků ozdobených měsíčními kameny podle data narození. „Na brož pro Kate jsem použila garnet a pro Williama alexandrit. Ráda se inspiruji přírodou, proto jsem vytvořila motiv, který z ní vychází,“ doplnila.

U samotného předání kvůli protokolu nemohla být. Na snímku, který pořídili zástupci města, je ale vidět nadšení Kate, když otevřela krabičku s dárkem. Celá zkušenost je pro Věru McCullough mimořádně povznášející. „Věřte mi, že pro holku, která začínala v chomutovské lidušce pod vedením profesora Kamila Sopka a prošla střední školou v Turnově, je to obrovská pocta,“ usmívala se.