Od příštího měsíce tak bude uprchlické centrum otevřeno v pondělí, ve středu a v pátek, vždy od 8 do 16 hodin. V současnosti je otevřené ve stejný čas všechny pracovní dny. "Stále máme zajištěno nouzové přístřeší v jakoukoliv dobu. Pokud někdo přijede, tak bude obsloužen tak, jak má," uvedl hejtman Jan Schiller.

Pomyslnou hitparádu co se počtu dobití elektromobilů u stojanů ČEZ týče, vyhrála suverénně dobíjecí stanice u teplického Kauflandu, kde v 749 případech e-motoristé odebrali 14 257,54 kWh ekologické energie.
Zájem o elektromobilitu stoupá. V kraji nejvíce aut dobíjelo v Teplicích

Počet nově příchozích uprchlíků stále klesá, dnes jich KACPU odbaví za den provozu přibližně padesátku. V prvních dnech války to bylo řádově více. Zcela centrum ale kraj neuzavře. "Nevíme, co bude na podzim. Pokud bychom jej museli znovu rozbíhat, bylo by to náročné. Takže v případě potřeby jen najedeme na původní režim," doplnil hejtman s tím, že doposud stál provoz centra přibližně tři miliony korun. O změnách v provozu se kraj bavil také se zástupci hasičů, úřadu práce a VZP.