Když policisté balíček spatřili, hned věděli, že může být nebezpečný. Na víku krabičky totiž bylo napsáno „Tritolová náložka – S.“ Policisté začali tehdy okamžitě jednat. Do centra Ústí nad Labem v brzkém odpoledni dorazilo několik hasičských vozů, zasahovali policisté, kteří uzavřeli prostor kolem policejního ředitelství. Rychle také evakuovali okolní budovy, kde je mimo jiné hodně kanceláří, všichni lidé museli také spěšně opustit okolní restaurace a obchody. Bleskově dorazili i pyrotechnici. Ti vzápětí zjistili, že krabička vybuchnout nemůže, chyběla totiž rozbuška.

Nálož pak putovala do laboratoří na expertozu a kriminalisté začali vyšetřovat, kde se TNT vzalo. Zaměřili se také na muže, který balíček přinesl. Už ho totiž znali. V minulosti ho vyšetřovali kvůli krádežím a drogám. Jednou z verzí bylo, že si příběh o nálezu vymyslel. Prověřovali podezření, že trhavinu s někým vyměnil. Jenže to se nepotvrdilo.

Vnitřní prostory správní budovy Schichtovky a Setuzy na ústeckém Střekově.
Z budovy na Střekově Schicht ovládal své impérium. Dnes ji ničí bezdomovci

Další směr vyšetřování se tehdy ubíral směrem k vojákům. Tento druh TNT totiž používala výhradně armáda. Ve spolupráci s vojenskou policií se kriminalisté dozvěděli, že už v roce 2006 měl být tento typ výbušniny vyřazený a ekologicky zlikvidovaný. Jak by se mohlo TNT dostal „ven“, zůstávalo nejasné. Situaci komplikovalo také to, že armáda evidovala tuto výbušninu po kilogramech. Mohlo menší množství uniknout? Neví se.

„Prověřovali jsme, zda odevzdaná náložka není součástí nějakého většího množství, které by se ztratilo. Ale to se nepotvrdilo,“ řekl před lety zástupce vedoucího 1. oddělení ústecké policie Jaroslav Kubizňák.

Na líčení v kauze fenol kvůli nároku pozůstalé se objevil i viník nehody Vladimír Myka (muž s černou rouškou) s obhájcem Vítem Pavkem.
Při havárii v chemičce ženě zemřel druh, chtěla odškodné. Soud to opět zamítl

S šetřením pomáhali také elitní detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Ani oni ale nedokázali rozkrýt, kdo s TNT manipuloval ani jaké byly jeho plány. Policie proto tento případ později odložila. Nové stopy ani poznatky se neobjevily.

TNT, jinak také trinitrotoluen, je velmi silná, často používaná trhavina. Také proto, že je relativně bezpečná a dobře se s ní manipuluje. Podle expertů je velmi stabilní a zároveň málo citlivá vůči vnějším vlivům, přitom má velmi vysokou razanci výbuchu.