Na pravém břehu ve čtvrti Innere Neustadt na ulici Hauptstrasse půjde o Drážďany multikulturní, zastoupeni jsou umělci a umělkyně různých národností a ochutnat tu můžete rozličné mezinárodní kulinářské speciality. A multikulturní v Drážďanech znamená i český a slovenský. Takže v pátek ve 21.45 hodin se u sochy Zlatého jezdce mohou návštěvníci těšit na vystoupení Jana a Báry Kratochvílových, alias dua DVA.

V neděli ve 21.15 hodin to pak na stejném místě rozbalí slovenská rocková skupina z Prešova, a to kompletně a zcela „Out Of Control".

Toto centrum městských slavností organizátoři na základě žánru hudby vtipně označili za „Bezwagnerovskou zónu".

Pravý středověk

Nábřeží Königsufer bude reprezentovat středověkou tvář Drážďan. Vznikne tu hudební rytířská tvrz se středověkým trhem, rytířským ležením, tavernami, chrliči ohně a kejklíři, komedianty, akrobaty a opěvovateli lásky tzv. minnesängery. Spektákl odstartují kejklíři „Donner & Doria". Chybět nebudou ani zábavné atrakce pro děti a večer diskotéky.

Na pódiu na náměstí Theaterplatz před Semperovou operou v pátek v 19.00 hodin slavnosti započnou klasickým koncertem. A zde rozhodně nesmí chybět Richard Wagner. Zazní jeho ouvertury z oper Tannhäuser a Venusberg (Venušina hora, pařížská verze), dále si diváci mohou vychutnat Sinfonie č. 35 D-dur KV 385 „Haffnerova serenáda" od Wolfganga Amadea Mozarta a veselé smyčce čili „Till Eulenspiegels lustige Streiche" od Richarda Strausse. Představení diriguje Markus Poschner. Po klasické hudbě následují zábavná vystoupení a koncerty populárních německých skupin.

Na závěr nesmí chybět ohňostroj

Podél Knížecího průvodu letos vystavují malíři a karikaturisté a milovníci dobrého jídla tu najdou stánky s opravdovými lahůdkami.

Na Neumarktu je hlavním tématem již tradičně víno a vinařství. Na náměstí Altmarkt si přijdou na své především děti a na náměstí Postplatz půjde hlavně o dopravu a mobilitu, jelikož se zde prezentují Drážďanské dopravní společnosti. Velká party se pak chystá v nákupním centru Centrum-Galerie na Prager Strasse.

V neděli ve 22.00 hodin slavnosti zakončí obrovský ohňostroj, který bude nejlépe viditelný z Brühlovy terasy, z nábřeží Terassenufer či z mostů Augustus a Carolabrücke.