„Cílem je zefektivnění prezentací, vzhled nebo funkčnost výrobku či služby, které dané podniky nabízí,“ vysvětlila Lucie Podrápská, která se v Inovačním centrum Ústeckého kraje věnuje Kulturnímu a kreativnímu odvětví (KKO).

V praxi to znamená, že firma si vybere oblast, kterou chce podpořit - třeba grafický design svých webových stránek. V Celostátní galerii kreativců si pomocí filtru najde kreativce, na kterého pak uplatní kreativní voucher. Výše voucheru se pohybuje od padesáti tisíc do dvě stě tisíc korun. Podniky mohou žádat o podporu na kreativce jednou ročně. Samotný Ústecký kraj plánuje v blízké době vyhlásit obdobnou regionální dotaci.

Čtenářka roku Knihovny Ústeckého kraje Veronika Kalinová.
Knihovna Ústeckého kraje ocenila čtenářku roku 2023. Na vyhlášení hrál Svěcený

Národní či regionální dotační výzvy, informace ke Kulturnímu a kreativnímu odvětví, pozvánky na akce a další informace zveřejňuje platforma www.kreativni.uk, která je ideálním místem pro kreativce a nadšence KKO. Zájemci o kreativní vouchery z Ústeckého kraje mohou kontaktovat přímo Lucii Podrápskou (podrapska@icuk.cz) z Inovačního centra Ústeckého kraje.

Další zajímavosti z Ústeckého kraje najdete na stránkách Ústeckého kraje www.kr-ustecky.cz a na jeho facebookovém profilu.