Jak napovídá název filmu, je bytostně spjatý s vodou. Když přijíždí baron Johann Salmon de Caus v podání Karla Dobrého na své panství, jede ve svém kočáru po břehu Dolanského rybníka a na pozadí se dme impozantní Vlhošť.

Zdroj: Youtube

Hastrman (2018) - trailer  Zdroj: YouTube.com/Totalfilm.cz

Na stejném rybníku se odehrává scéna, při které, již jako vodník, utopí Jakuba. Jen o několik kilometrů dál, na Smrtce, si pak obhlíží své panství a vrhá se do vody. Karla Dobrého pak mohli vidět diváci ve filmu také v průrvě mezi dvě Holanskými rybníky nebo na historickém kamenném mostě.

Filmaři na Českolipsku ale nevyužili jen vodní prostředí, Hastrmana natáčeli také například v kostele v nedalekých Zahrádkách.

Okolí Holanských rybníků ale láká filmaře pravidelně. K Dolanskému rybníku, který je se svými 48 hektary největší z celé kaskády rybníků na Bobřím potoku, vyrazili natáčet třeba autoři televizní detektivní série Vraždy v kruhu nebo Případu dvou manželek. Přímo do Holan k Holanskému rybníku pak zamířil režisér Radim Spáček, který zde natáčel jednu ze scén filmu Zlatý podraz o československé basketbalové reprezentaci v poválečných letech.