Velmi slušně zaplněné Letní kino v Ústí, pořadatelé odhadují pět tisíc platících plus účastníky soutěží a partnery akce, přihlíželo a bavilo se v pátek od odpoledne do 22.00 na Ústeckém Majálesu 2015, který pořádala Studentská unie ústecké Univerzity J. E. Purkyně.

Podrbali si ledního medvěda

Akci počasí přálo, bylo krásně, po dešti ani památky. Stánky s pivem, nejrůznějšími jídly a třeba s tričky kapel neměly nouzi o zákazníky, akce se povedla. Nadšené bylo publikum i samy kapely, které bavily na dvou scénách, skvěle vyšla exhibice jezdců kol BMX, špičkoví závodníci z Česka ukazovali své kousky na rampě přivezené až z Pardubic. Mezi těmi, kteří předváděli až kaskadérské kousky, nechyběli ani teenageři.

Koncert otevřela na velké scéně k promítání už nevyužívaného kina energická pardubická Vypsaná fiXa, po ní šlo výborné melodické britské kytarové trio The Feud.

Na menší scéně zahajovala hip hopová a soulová partička Věc Makropulos. Během dnes pak amfiteátr pobavili třeba i populární hip hopeři Atmo Music, pop rockoví UDG či hrdinové i vtipálci slovenského pop punku Horkýže Slíže.

A další zábava? V areálu kina bylo možné potkat třeba i „skoro živého" ledního medvěda. Každopádně se tu procházel a bylo možné si ho i podrbat a vyfotit se s ním.

Více se dočtete v pondělní reportáži v Deníku pro Ústecký kraj na 7 straně. Tedy v Denících Litoměřickém, Děčínském, Mosteckém, Žateckém, Teplickém. Ústeckém a Chomutovském. A není divu, vždyť na majáles do Ústí přijeli návštěvníci z nejrůznějších míst Ústeckého kraje.

O Majálesu čtěte také zde: Studenti slaví příchod jara. Letos ve dvojicích