Na místě, kde se fáralo a dřelo, se odvážní muži i ženy utkají v disciplínách, ve kterých předvedou svoji houževnatost, sílu, zručnost a chuť zvítězit. „Do 9. května se zaregistrovalo již 22 týmů, většina je smíšených," hlásí organizátor závodu Michal Halík s tím, že i nadále je možné se přihlásit na webových stránkách www.uhelnymuz.cz.

Na účastníky čeká jako každý rok 12 disciplín. „Například Ninja faktor bude letos hodně vylepšený. Je to disciplína, která dá borcům a borkyním zabrat tak, že si sáhnou na dno, a to nejen fyzických sil," usmívá se Halík. Zároveň slibuje, že se objeví i zcela nové úkoly.

POPRVÉ BUDOU ZÁVODIT I DĚTI

Po úvodní dvanáctce následuje finálový boj o Uhelného muže. „Rozhodovat bude síla, vytrvalost, zručnost, ale také taktika a schopnost adaptace. Každý tým si vybere jediného zástupce, který musí přemístit 40 litrů uhlí kolem rybníka. V cestě budou stát nejen soupeři, ale i četné překážky," říká organizátor.

Úplnou novinkou je závod pro děti od 6 do 14 let s názvem Uhelný mužík. „Dětský závod bude rozdělený do kategorií mladší žáci (6-10 let) a starší žáci (11-14let). Počet přihlášek jsme omezili, tak neváhejte s registrací, která končí 28. května," vyzývá Natalia Krupičková, která se na přípravě akce podílí.