Zumba se na nás poslední dobou valí ze všech stran – a tak není divu, že se stala populární také na Děčínsku. Tělocvičny jsou plné nadšených lidí, cvičících v rytmu latinsko – amerických tanců.

Ač se to možná nezdá, zumbu mohou klidně cvičit i senioři! Možnosti pro ně existují také v Děčíně. Zumbu pro starší tu předcvičuje zkušená instruktorka Petra Tojmarová, a to vždy v pátek mezi desátou a jedenáctou hodinou dopolední v děčínském Cardiofitness centru v bývalém areálu Kovočasu. Takzvanou zumbu Gold tu spustili letos v lednu, jedna hodina cvičení vyjde na šedesát korun.

„Je to pro starší lidi od padesáti, šedesáti let,“ popisuje Tojmarová s tím, že „zumbení“ je tu pro seniory speciálně upravené. „Jsou tam vynechané poskoky, cviky zatěžující klouby. Intenzita toho pohybu je pro ně nižší,“ říká instruktorka s tím, že na zumbu Gold má udělaný kurs – stejně jako i na všechny další styly zumby. Existuje jich totiž několik.

„Zumbu nesmí předvádět ten, kdo na ni nemá kurs,“ dodává s tím, že tanec je její život.

V centru si mohou zumbu zatancovat ale nejenom senioři. Cvičí se tu každý den. O předcvičování se tu stará celkem pět instruktorů, zumbu si tu mohou užít jak začátečníci, tak pokročilí. Zájemci najdou rozpis tancování na webových stránkách www.zumbadecin.cz.

Jak dlouho se zubma udrží na módní vlně si Tojmarová netroufá odhadnout.

„Je to zábavné – ani vám nepřijde, že cvičíte. Nemusíte se do toho nutit. Zumba je vhodná pro toho, kdo chce shodit, posilovat svaly a srdce, zlepšovat vytrvalost a kondici,“ dodává.