Pětičlenná skupina, spolupracující také s raperem, si nahrávku se sedmi skladbami vydala sama, respektive na značce Attack from North.

Natočila ji v dubnu v pražském Studiu Hostivař u Zdeňka Šikýře, na albu hostují hip hopový zpěvák a producent Wuty z ústeckého projektu UL Farma (skladba Systém). Wuty do skladeb Mraky jdou, Kowshow, Systém a Reality show udělal také skreče.

Zpěvák skupiny X Left To Die Dawe zase pro Toxic People na desce otextoval a nazpíval písnička Burn To Bridges. Ta je také jedinou skladbou nazpívanou v angličtině.

Toxic People hraje ostrý corossover a rap metal, takže může připomínat i hudbu legendárních amerických Faith No More. A není to vůbec od věci, protože právě tato kapela, hodně oblíbená v 90. letech minulého století, právě ohlásila návrat na scénu.

Ve své hudbě vychází také ze „starého punku“ (Šanov – hlavně v písni Reality show). Ale celkově je zvuk moderní a hutný.

Na desce je šest skladeb s celkovou stopáží 27 minut. Album Mraky jdou (2009) Skladby: 1. Mraky jdou, 2. Jsem teď sám, 3. Burn The Bridges, 3. Kowshow, 4. Systém, 5. Reality show, 6. Systém – radio edit.

Bio: Demo 1999: Live auf Liepzig, Demo 2006: Pop–o–jedem.

Více o Toxic People najdete na webu www.toxicpeople.cz.