DĚČÍNSKO

Masopust v DDM Boletice

Kdy: pátek 23. února od 14.00 do 17.00
Kde: DDM Boletice, Děčín
Za kolik: 30 korun
Proč přijít: Na masopustní průvod i vepřové hody se mohou těšit lidé, kteří navštíví Dům dětí a mládeže v Boleticích. V rámci masopustu si budou moci také s pomocí vyzkoušet sestavit ptačí budku. Účastníci si připomenou i zvyky spojené se svátkem, chybět nebudou ani hry a soutěže.

Koncert Duo Jamaha

Kdy: pátek 23. února od 19.00
Kde: Městské divadlo Děčín
Za kolik: 290 korun
Proč přijít: V rámci koncertního turné Roztočíme to tour 2024 zamíří Duo Jamaha za fanoušky do Děčína. Zazní nejen novinky z připravovaného alba, ale i hity z aktuálního CD. Nebudou chybět ani starší hity a šlágry. Zábavu zaručí i stand-up vystoupení jednoho z členů skupiny. Rezervace vstupenek ZDE.

Zdroj: Youtube

Ples Charity Česká Kamenice

Kdy: pátek 23. února od 19.30
Kde: Dům kultury, Česká Kamenice
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: V České Kamenici se uskuteční ples Charity na podporu Domácí hospicové péče sv. Máří Magdaleny. K tanci a poslechu zahraje kapela Garance, Jazzová farma ZUŠ Česká Lípa a zazpívají také studentky ZUŠ Česká Kamenice. Těšit se mohou lidé i na bohatou tombolu s hlavní výhrou dvoudenního pobytu v Jáchymově a selete od myslivců. Vstupenky jsou k vyzvednutí na adrese Charity Tyršova 350 ve všední dny od 7.00 do 17.00.

Koncert Totální nasazení

Kdy: pátek 23. února od 22.00
Kde: Hudební klub Le Garage Noir, Děčín
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Punk rocková legenda ze Slaného Totální nasazení míří do Děčína. V „Garáži“ zahraje od 22 hodin, na pódiu ji pak vystřídá děčínská rocková kapela Kronwell. Vstupenky v předprodeji zakoupíte ZDE.

Zdroj: Youtube

Zabijačkové hody v Děčíně

Kdy: sobota 24. února od 8.00 do 13.00
Kde: Husovo náměstí v Děčíně
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Středeční farmářské trhy v Děčíně v sobotu v Podmoklech doplní tradiční zabijačkové hody. Nakoupit si návštěvníci budou moci zabijačkové speciality od několika řeznických mistrů, teplou zabijačku si ale budou moci dát i na místě a zapít to mohou kvalitním pivem. Kromě hodů nebude chybět ani nabídka farmářských výrobků, jako je pečivo, ovoce, zelenina, med a další dobroty.

Svatbovník – první děčínský svatební veletrh

Kdy: sobota 24. února od 10.00 do 17.00
Kde: OC Pivovar v Děčíně
Za kolik: 100/150 korun
Proč přijít: Plánujete svatbu? Vyrazit můžete na svatební veletrh, který se uskuteční ve sklepech pivovarské restaurace Kapitán. Budete mít možnost ochutnat dorty, vyzkoušet si květinové aranžmá, prohlédnout si šaty, zkusit si prsteny i získat kontakty na svatební dodavatele. Chystá se také ukázka cateringu nebo hudební vystoupení. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v síti SMS Ticket.

Zabijačkové hody v ozdravovně

Kdy: sobota 24. února od 10.00 do 17.00
Kde: Bývalá ozdravovna, Jetřichovice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Symbiola group zve na zabijačkové hody, které proběhnou v areálu bývalé ozdravovny v Jetřichovicích. Na návštěvníky čekají dobroty od lokálních prodejců i výstava obrazů a fotografií.

Maškarní rej a vepřové hody

Kdy: sobota 24. února od 14.00
Kde: Náves, Arnoltice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Každoroční průvod masek v Arnolticích. Na příchozí na návsi kromě vepřových hodů čekají i stánky s trdelníkem či langoši. Děti se mohou těšit na kolotoč a mašinku i vyzkoušet kolo štěstí. Děti, které přijdou v maskách, dostanou jako odměnu žetony na tyto atrakce. Zábava se pak ve 20.00 přesune do sálu, kde si maškarní užijí dospělí. Vstupenky za 100 korun jsou k zakoupení na obecním úřadě.

Zimní plavání na krásnolipské otužilecké plovárně

Kdy: neděle 25. února od 14.00
Kde: Rybník Cimrák, Krásná Lípa
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Už pojedenácté se otužilci setkají v Krásné Lípě. Zimní plavání odstartuje ve 14 hodin, letos účastníci poplavou benefičně s patronem Davidem Venclem pro Centrum pro náhradní rodinnou péči. Následovat bude od 15.30 setkání v kulturním domě, kde nebudou ani letos chybět zajímavé přednášky a hudba.

Dětský karneval Strašidlácká párty

Kdy: neděle 25. února od 15.00
Kde: Dům kultury Střelnice, Rumburk
Za kolik: 50 korun
Proč přijít: Děti ve strašidelných maskách si mohou přijít zařádit, zatančit a zasoutěžit na párty s hudebním divadlem Hnedle-vedle. Na závěr proběhne losování o ceny. Vstupenky jsou k prodeji na místě před konáním akce.

ÚSTECKO

Tancuj Matyldo

Kdy: pátek 23. února od 19.00
Kde: Veřejný sál Hraničář v Ústí nad Labem
Za kolik: 140 - 220 korun
Proč přijít: V příběhu inspirovaném skutečnou událostí žije uzavřený Karel ve světě řádu a striktních pravidel, ve kterém nezbývá mnoho místa pro empatii. Následné soužití s bohémskou matkou Matyldou je pro něj tak katastrofou. Film uvede Hraničář od 19.00.

Zdroj: Youtube

Bílý Karibu

Kdy: pátek 23. února od 19.00
Kde: Činoherní studio v Ústí nad Labem
Za kolik: 300 korun
Proč přijít: Současná hororová komedie, která si střílí z lidské pýchy, bohorovnosti a arogance obnažované při střetu s magickou a mýtickou silou přírody. Inscenaci nabídne ústecké Činoherní studio v pátek od 19.00.

Národní parky Kalifornie

Kdy: sobota 24. února od 10.30 do 11.30
Kde: Muzeum města Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Ponořte se na chvíli do světa unikátní přírody. O svém putování po národních parcích a návštěvách zoologických zahrad na západním pobřeží Spojených států amerických přednáší od 10.45 v ústeckém muzeu zooložka Petra Padalíková.

Vaňovský masopust

Kdy: sobota 24. února od 9.30
Kde: parkoviště u zastávky Kotva ve Vaňově
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Jeden z posledních masopustů na Ústecku bude k vidění v sobotu ve Vaňově, a to od 9.30. Chybět nebudou vepřové hody, spousta zábavy a přehlídka masek. Akce začíná na parkovišti u přístavní zastávky Kotva.

Fotky z letošních masopustů na Ústecku:

Galavečer Letecký sportovec roku

Kdy: sobota 24. února od 20.00
Kde: Severočeské divadlo v Ústí nad Labem
Proč přijít: Letečtí reprezentanti, prezident Petr Pavel, herci a zpěváci. Tak bude vypadat galavečer s názvem Letecký sportovec roku 2023, který se uskuteční v sobotu 24. února v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Nominované sportovce naleznete ZDE.

Ples veselých Brňáků

Kdy: sobota 24. února od 20.00
Kde: sál u Kapličky v Brné
Proč přijít: V sobotu bude návštěvníky plesu bavit orchestr Brass Bombers. A jak je v Brné tradicí, stálým hostem bude Vláďa Hron. Chybět nebude ani tombola. Ples veselých Brňáků startuje ve 20.00.

Veřejné bruslení v Povrlech

Kdy: v neděli 25. února od 10.00 do 12.00
Kde: Zimní stadion v Povrlech
Za kolik: 30 - 50 korun
Proč přijít: Zimní stadion Jiřího Svobody v Povrlech láká ke sportování i v roce 2024. Přijďte si zabruslit na otevřený stadion v neděli 25. února od 10.00 do 12.00. Plné vstupné přijde na 50 korun, snížené na 30 korun.

My Fair Lady

Kdy: neděle 25. února od 17.00
Kde: Severočeské divadlo v Ústí nad Labem
Za kolik: 170 - 450 korun
Proč přijít: Příběh pojednává o chudé květinářce kterou si vyhlédl nesnesitelný profesor s cílem z této prostořeké měšťačky udělat kultivovanou dámu. Slavný americký muzikál z roku 1956 nabídne ústecké divadlo v neděli od 17.00.

TEPLICKO

Zabijačkové hody a farmářské trhy Teplice

Kdy: pátek 23. února od 9.00 do 15.00
Kde: Náměstí Svobody v Teplicích
Za kolik: zdarma
Proč přijít: 14. sezonu farmářských trhů v Teplicích zahájí tradičními zabijačkovými hody. Nakoupit si lidé budou moci zabijačkové speciality od několika řeznických mistrů, pochutnat si na teplé zabijačce i na místě a dát si k tomu kvalitní pivo. I v Teplicích nabídnou svou sezonní nabídku, jako pečivo, ovoce, zeleninu či med, farmáři.

Koncert kapel E!E, Vision Days a Driák

Kdy: pátek 23. února od 20.00
Kde: Knak v Teplicích
Za kolik: 300 - 350 korun
Proč přijít: V rámci společného turné Napřeskáčku tour 2024 dorazí kapely E!E (punk) a Vision Days (ska punk) do teplického Knaku. K nim se přidá také kapela Driák (punk-rock). Vstupenky je možné sehnat v předprodeji na SMS Ticket, na místě fanoušci zaplatí o 50 korun více.

MOSTECKO

30. Muzikantský ples ZUŠ Litvínov ve stylu „sport“

Kdy: sobota 24. února od 19.30
Kde: Citadela v Litvínově
Za kolik: 200/250 korun a 350/400 korun
Proč přijít: Tradiční akce zakončí oslavy 75 let ZUŠ Litvínov. Na plese ve stylu „sport“ vystoupí Vladimír Hron, Sax band ZUŠ, North big band, Mini band i taneční soubory ZUŠ. V café baru si pak lidé poslechnou Junior big band a lidovky. Chybět nebude ani tombola. Předprodej vstupenek běží v kanceláři ZUŠ, vstupenky k sezení stojí 350 korun, corso pak 200 korun. Na místě lidé zaplatí o 50 korun více.

Saturday nights v Hotelu Cascade: Roman Vojtek

Kdy: sobota 24. února od 20.00
Kde: Hotel Cascade v Mostě
Za kolik: 150 - 200 korun
Proč přijít: V mosteckém Hotelu Cascade proběhne poslední hudební večer se známou osobností. Na čtvrtém večeru bude hlavním hostem zpěvák Roman Vojtek, vystoupí také kapela Couple of Sounds. Na předchozích večerech si mohli návštěvníci užít vystoupení Evy Burešové, Marty Jandové a Šárky Vaňkové. Vstupenky ke stání vyjdou o 50 korun levněji.

LITOMĚŘICKO

Open Mic: 4Tety Band v Lovosicích

Kdy: pátek 23. února od 18.00
Kde: Lovo Café v Lovosicích
Za kolik: vstup volný
Proč přijít: V Lovo Café zahraje 4Tety Band. Vokální kvartet sdílí nadšení z hudby ve stylu pop, oldies, jazz a swing.

Sportovní ples města Lovosice

Kdy: sobota 24. února od 20.00
Kde: Kulturní centrum Lovoš - divadlo
Za kolik: 350 korun (Lovo café 250 korun)
Proč přijít: Ples moderuje David Cihlář, bavit bude kapela Flash, v Lovo Café zahraje DJ. Návštěvníky čeká sportovní kvíz, barmanská show, ukázky breakdance a další program.

CHOMUTOVSKO

U Vás doma – Divadlo Navenek

Kdy: pátek 23. února od 19.30
Kde: KZ Orfeum v Kadani
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: Velmi nekorektní humorná jednoaktovka divadla Navenek, při které se budete cítit jako doma.

Karnevalový rej a zabijačkové hody v Jirkově

Kdy: sobota 24. února od 14.00
Kde: Zámek Červený Hrádek v Jirkově
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Rej nejrůznějších masek, k tomu zabijačkové dobroty. Začíná se ve 14 hodin, program je do 18 hodin.

LOUNSKO a ŽATECKO

Reprezentační ples Města Podbořany

Kdy: pátek 23. února od 19.00
Kde: Národní dům Podbořany
Za kolik: 500 korun
Proč přijít: Slovem provází Zdeněk Lukesle, hraje Taneční orchestr Klub 49 a Smyčcové kvarteto Teplice. Welcome drink, bohatá tombola, raut, profesionální předtančení, dobročinná dražba. Výtěžek z plesu bude věnován dětem z podbořanských mateřských škol.

Dětský karneval v Žatci

Kdy: sobota 24. února od 14.45
Kde: velká tělocvična 5. ZŠ Žatec – vchod od školního hřiště
Za kolik: 60 - 90 korun
Proč přijít: Těšit se můžete na odpoledne plné soutěží, her pro děti, odměn, tancování a zábavy. Bude také stánek s občerstvením.