DĚČÍNSKO

Silvestrovská zábava s Milanem Pitkinem

Kdy: pátek 29. prosince od 19.00
Kde: Pivovar Sever, Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V děčínském pivovaru Sever zvou na předsilvestrovský večer plný humoru. O zábavu se postará známý komik a hudebník Milan Pitkin. Místo je možné rezervovat na telefonu 725 223 284.

2. Předsilvestr v Rybništi s Kábat revival Varnsdorf

Kdy: sobota 30. prosince od 19.00
Kde: Kulturní dům, Rybniště
Za kolik: dle ceníku pořadatele
Proč přijít: Druhý předsilvetr pořádají pro velký zájem z loňska v Rybništi. Zahraje Kabát revival Varnsdorf. Sál KD bude otevřen už od 19 hodin, kapela zahraje od 20.30.

Sváteční den otevřených dveří v ozdravovně

Kdy: sobota 30. prosince od 10.00 do 15.00
Kde: Bývalá ozdravovna, Jetřichovice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Další den otevřených dveří v bývalé ozdravovně. Návštěvníky tentokrát čeká nejen prohlídka budovy, ale také nabídka lehkého občerstvení a drobný prodej regionálních výrobků. V interiéru ozdravovny bude k vidění fotovýstava. 

Konec roku na Ostrým

Kdy: sobota 30. prosince od 14.00 do 16.00
Kde: Zřícenina hradu Ostrý, Františkov nad Ploučnicí
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Tradiční akci ke konci roku chystají u zříceniny hradu Ostrý, kde si opečou buřty. Vstupné je domácí svařák, grog, teplý čaj v termosce, popřípadě něco jiného na zahřátí a uzenina na opečení, každý by měl donést také kousek suchého dřeva na oheň.

Silvestrovský běh Varnsdorfem

Kdy: neděle 31. prosince od 9.00 do 14.00
Kde: náměstí Dr. E. Beneše, Varnsdorf
Za kolik: 100, 60 a 50 korun
Proč přijít:  Už 57. ročník Silvestrovského běhu a 26. ročník Cyklistického závodu horských kol se chystá na silvestra ve Varnsdorfu. Účastníky čeká závod v několika kategoriích na různé vzdálenosti. Hlavní závod na 5 kilometrů se poběží od 12.30. Chystají se také zvláštní závody, jako hod válečkem pro ženy a dívky od 10.00 a hod kládou pro muže a chlapce, kteří ji unesou, od 11.00. Přihlášky na závody přijímají v závodní kanceláři nejpozději půl hodiny před vlastní kategorií.

Vánoční ulička v Křížovce

Kdy: do neděle 31. prosince
Kde: Křížová ulice, Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Už jen do konce roku mohou lidé vyrazit do vánočně nazdobené Křížovky. V ulici najdou denně od 11 do 20 hodin sedm stánků s vánočními dobrotami a dekoracemi. Zahřát se mohou svařákem u ohně.

Zdroj: Deník/Jitka Vepřovská

Silvestr nejen pro rodiče s dětmi

Kdy: neděle 31. prosince od 9.30
Kde: Turistická základna, osada Kopec
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Klub českých turistů Rumburk pořádá silvestrovskou akci nejen pro rodiny s dětmi. Sraz je na turistické základně v Kopci mezi 9.30 a 10. hodinou. Odjezd z autobusového nádraží v Rumburku v 8.04.

28. Novoroční výstup na Chmelník

Kdy: pondělí 1. ledna od 9.00 
Kde: Chmelník, Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Klub českých turistů Děčín chystá na Nový rok tradiční výstup na vrch Chmelník. Účastníci se mohou těšit na opékání buřtů a pamětní listy.

Novoroční výstup na Chmelník, předchozí ročník.
Chystá se tradiční Novoroční výstup na děčínský vrch Chmelník

41. Novoroční výstup na Tanečnici

Kdy: pondělí 1. ledna 2024 od 11.04
Kde: Rozhledna Tanečnice, Mikulášovice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Rumburští turisté pořádají na Nový rok také výstup na rozhlednu Tanečnici. Odjezd z rumburského autobusového nádraží je v 11.04.

ÚSTECKO

DJ W./ Indietronic diskotéka

Kdy: v pátek 29. prosince od 22.00 do 2.30
Kde: Café Max v Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V pátek 29. prosince si přijďte zatančit na diskotéku. DJ W. pro vás totiž bude mít připraveno nejen spoustu žánrových hitů, ale také řadu chytlavých remixů. To vše v oblíbením Café Max v Ústí nad Labem od 22.00.

Slovan Ústí – Chomutov

Kdy: v pátek 29. prosince od 18.00
Kde: Zimní stadion Ústí nad Labem
Za kolik: 70 – 100 korun
Proč přijít: Tradiční rivalové se utkají na ústeckém ledě v rámci dalšího kola 2. ligy. Slovan s Chomutovem v minulosti odehrál mnoho vypjatých bitev a přestože v aktuální sezoně za soupeřem zaostává, derby favorita nemá. Přijďte se na silvestrovský víkend naladit hokejem. Derby startuje v 18.00.

Koupaliště Brná

Kdy: v sobotu 30. prosince od 10.00 do 20.00
Kde: Koupaliště Brná u Ústí nad Labem
Za kolik: 30 – 50 korun na hodinu
Proč přijít: Na koupališti v Brné panuje i v prosinci lázeňská atmosféra. Bazén nabízí v zimních měsících teplotu 23 stupňů, využít lze také saunu. Pozitivní reakce na novinku koupaliště v Brné jsou potvrzením nevšedního zážitku.

Veřejné bruslení v Povrlech

Kdy: v neděli 31. prosince od 10.00 do 12.00
Kde: Zimní stadion v Povrlech
Za kolik: 30 – 50 korun
Proč přijít: Zimní stadion Jiřího Svobody v Povrlech nabízí poslední možnost veřejného bruslení v roce 2023. Přijďte si zabruslit na otevřený stadion před oslavou nového roku v neděli od 10 do 12 hodin.

Novoroční ohňostroj na Větruši

Kdy: pondělí 1. ledna od 18.00
Kde: Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Ústí nad Labem se můžete těšit na novoroční ohňostroj. Pořádá ho město Ústí nad Labem. Na výletním zámečku Větruše v pondělí 1. ledna od šesté hodiny večerní. Ohňostroj odpálí licencovaný pracovník odborné firmy přímo z vrchu Větruše. Pro akci je zajištěn přímý přenos hudby v komerčním rádiu. Ohňostroj je vidět z různých částí města, pokud ho budete sledovat z nábřeží na Střekově, tak je nutné dodržovat bezpečnou vzdálenost od rozvodněné řeky a bezpečnostní doporučení ČHMÚ, které platí pro 3. stupeň povodňové aktivity. 

TEPLICKO

Church rave

Kdy: pátek 29. prosince od 21.00
Kde: Kostel sv. Bartoloměje, Teplice
Za kolik: 200/300/500 korun
Proč přijít: Djs v kostele? Ano. Do kostela svatého Bartoloměje v Teplicích zvou Julio Production na akci s názvem Church rave. Zahrají djs Jaws, Mixa, Jordy, IM Jacob, Beda a P.G.H. VIP vstupenky zahrnující welcome drink dle výběru, přístup na ochoz a vlastní (placený) bar je možné zakoupit online a stojí 500 korun. Klasické vstupenky pouze na místě.

Krucipüsk a Kurtizány z 25. avenue

Kdy: sobota 30. prosince od 20.00
Kde: Knak, Teplice
Za kolik: 650 korun
Proč přijít: Kapela Krucipüsk vyrazila se spřátelenou partou Kurtizány z 25. avenue na podzimní turné. Krucipüsk na něm představí už 13. řadové album. Fanoušci se na pořádný nářez mohou těšit v sobotu 30. prosince, jde o náhradní termín koncertu, který se měl konat 9. prosince. Vstupenky jsou k mání online na SmsTicket.

MOSTECKO

Silvestr v Mostě

Kdy: neděle 31. prosince od 16.00
Kde: 1. náměstí, Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na velkolepou silvestrovskou akci se mohou těšit lidé v Mostě. Od 16 hodin zahraje kapela Trocha klidu a o hodinu a půl později vystoupí MikAel. Od 19 hodin rozzáří oblohu ohňostroj z hradu Hněvín. Chybět nebudou vánoční trhy, které končí právě 31. prosince, k dispozici jsou do té doby denně od 10 do 18 hodin.

Rodinný Silvestr

Kdy: neděle 31. prosince od 17.00
Kde: Litvínov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na silvestrovskou akci zvou také v Litvínově. V rámci Krušnohorských Vánoc se tu uskuteční Rodinný Silvestr. Od 17 hodin se mohou těšit návštěvníci na videoprojekci na budovu zámku, od 18 hodin nabídne podívanou ohňostroj s hudbou ve Voightových sadech. V 19 hodin se mohou lidé těšit na náměstí Míru na koncert Abba CZ revivalu.

LOUNSKO

Předsilvestrovský výšlap na Pravdu

Kdy: sobota 30. prosince od 9.50
Kde: Touchovice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Rozhýbat své tělo, projít se na čerstvém vzduchu a strávit příjemné chvíle v milé společnosti dalších turistů. Nejen to nabídne v sobotu 30. prosince sedmnáctý ročník akce Předsilvestrovský výšlap na Pravdu. Účastníci vyjedou vlakem z Touchovic do Domoušic v 9.50 hodin, cílem je oblíbená zřícenina hradu Pravda. Každý by měl s sebou vzít polínko na chystaný oheň.

Novoroční výstup na Oblík

Kdy: pondělí 1. ledna od 9.30
Kde: Mírové náměstí, Louny
Za kolik: dobrovolné
Proč přijít: V pondělí 1. ledna se uskuteční už 47. ročník oblíbené novoroční turistické akce, jejímž cílem je vrchol Oblíku. Výstup je součástí celorepublikové charitativní akce Novoroční čtyřlístek. Výtěžek je určen pro tělesně postižené. Milovníci pěší turistiky se sejdou v 9.30 hodin před Korunou na lounském Mírovém náměstí. Čeká je trasa s délkou 17 kilometrů. Sraz na vrcholu Oblíku bude mezi 12. a 13. hodinou. Akci pořádá KČT TJ Lokomotiva Louny.

CHOMUTOVSKO

Dětský silvestr v Klášterci

Kdy: sobota 30. prosince od 16.00
Kde: Kulturní centrum Klášterec nad Ohří
Za kolik: 120 korun
Proč přijít: Hudební divadlo Hnedle vedle srdečně zve na tradiční akci Dětský silvestr. Hudební show pro celou rodinu se uskuteční v Kulturním centru Klášterec nad Ohří v Chomutovské ulici v sobotu 30. prosince od 16 hodin. Trvat bude zhruba dvě hodiny.

Novoroční špacírování v Kalku

Kdy: pondělí 1. ledna od 13.10
Kde: hraniční přechod v Kalku
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Malí i velcí turisté jsou zváni do Kalku na akci Novoroční špacírování. Uskuteční se v pondělí 1. ledna, účastníci se setkají ve 13.10 hodin na hraničním přechodu v Kalku. „Lehkou trasu 4,5 kilometru zakončíme v hospůdce U Inky,“ doplňují pořadatelé.

LITOMĚŘICKO

Silvestr nanečisto v Roudnici

Kdy: sobota 30. prosince od 17.00
Kde: Kulturní dům Říp, Roudnice n. L.
Za kolik: 250/270 korun
Proč přijít: Chcete si svůj silvestrovský výkon trochu potrénovat, než přijde čas na tu skutečnou oslavu? Příležitost vám dá akce Silvestr nanečisto v roudnickém Kulturním domě Říp. Uskuteční se v sobotu 30. prosince od 17 hodin. Na tradičním předsilvestrovském večeru zahraje k tanci a poslechu kapela Evergreen Pavla Šorka. Stejně jako loni bude vítaným hostem i zpěvák a muzikálový herec Josef Štágr.

Novoroční výstup na Lovoš

Kdy: pondělí 1. ledna od 7.00
Kde: Lovosice, Bílinka
Za kolik: dobrovolné
Proč přijít: Klub českých turistů Lovosice uspořádá v pondělí 1. ledna 45. ročník Novoročního výstupu na Lovoš. Oblíbený výšlap bude oficiálně probíhat mezi 7. a 16. hodinou. „Pokud přijíždíte autem, doporučujeme parkovat v Lovosicích, odkud je to na Lovoš 3,5 kilometru, v Opárně, odkud je to 5 kilometrů, a nebo v osadě Bilinka. Odsud je to na Lovoš 4,5 kilometru daleko.