DĚČÍNSKO

Noc s Andersenem
Kdy: od pátku 12. dubna do soboty 13. dubna
Kde: Obecní knihovna, Dolní Podluží
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Každoroční nocování v knihovně pro dětské čtenáře. Večer plný zábavy, čtení, her, tvoření. Přihlášky jsou k vyzvednutí v knihovně.

Na vlně šansonu
Kdy: pátek 12. dubna od 18.00
Kde: Zámek Šluknov
Za kolik: 250 korun
Proč přijít: Jste milovníci šansonu? Navštivte koncert Báry Kodetové a Michaela Worka „Na vlně šansonu“, který se uskuteční na zámku ve Šluknově. Vstupenky jsou v předprodeji na místě.

Jarní tančírna manželů Rottenbornových
Kdy: pátek 12. dubna od 19.00
Kde: Knihovní sál, Zámek Děčín
Za kolik: 230 korun
Proč přijít: Na děčínském zámku zvou všechny milovníky večerního tance. Návštěvníci si v zámeckém prostředí budou moci dopřát dostatek tanečního prostoru, kvalitní hudební doprovod a možná se i něčemu přiučit. Vstupenky jsou k dispozici ZDE.

58G v Le Garage Noir
Kdy: pátek 12. dubna od 22.00
Kde: Hudební klub Le Garage Noir, Děčín
Za kolik: 350/400 korun
Proč přijít: Přesunutý koncert jedné z rapových špiček. Jihlavský kolektiv 58G před dvěma lety důrazně rozrazil stagnaci panující na české scéně. Za svůj debut získali 58G hudební cenu Vinyla v kategorii Objev roku, následná 58 Tape Vol. 2 se už ve stejných cenách ucházela o Album roku. Vstupenky je možné zakoupit online ZDE.

Zdroj: Youtube

Dance Děčín
Kdy: od soboty 13. dubna do neděle 14. dubna
Kde: Zimní stadion, Děčín
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Děčínský zimní stadion bude opět dva dny patřit stovkám tanečníků. Své umění tu předvedou v sobotu mladí tanečníci a v neděli i mažoretky v několika věkových kategoriích, všichni si zasoutěží o putovní pohár primátora. V sobotu se zimní stadion pro soutěžící i diváky otevře v 8 hodin, v neděli už v 7 hodin. Diváci zaplatí za vstupenku na Dance Děčín 100 korun na osobu na den, děti a ZTPP mají vstup zdarma.

Běh do vrchu na Jedlovou
Kdy: sobota 13. dubna od 9.00
Kde: Sportovní areál, Jiřetín pod Jedlovou
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Závod v rámci Českého poháru v běhu do vrchu, již 27. ročník Ceny Tolštejnského panství a 12. ročník memoriálu Milana Krupky, se uskuteční v Jiřetíně pod Jedlovou. Trať je dlouhá 5,7 kilometru, běžci budou muset zdolat převýšení 340 metrů. Prezence proběhne od 9 hodin na hřišti sportovního areálu. Závod odstartuje v 11 hodin. Dětské kategorie startují na tratě 70 až 500 metrů od 9.30 hodin. Další informace k závodu najdete ZDE.

Ukliďme Česko
Kdy: sobota 13. dubna od 9.30
Kde: v parku u 1. st. ZŠ, Dolní Poustevna
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Dolní Poustevna se zapojila do celorepublikové akce Ukliďme Česko, v sobotu dobrovolníci vyrazí na velký jarní úklid Dolní a Horní Poustevny, Karlína, Markéty a Nové Vísky. Sraz je v parku u 1. stupně základní školy. Pytle a rukavice jsou zajištěny, lopaty, hrábě, motyčky a další je třeba vzít s sebou.

Dobrovolníci ve spolupráci se Správou Národního parku České Švýcarsko uklidili nepořádek z řeky Kamenice.
FOTO: Z řeky v České Kamenici odvezli valník plný nejen naplaveného odpadu

Úklidovka pod Dymníkem
Kdy: sobota 13. dubna od 14.00
Kde: Pod Dymníkem, Rumburk
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Spolek přátel Rumburku pořádá 10. ročník dobrovolnické úklidové akce v rámci celorepublikové kampaně Ukliďme Česko. Sraz je na parkovišti u rumburského koupaliště (Sportlife Rumburk). S sebou je nutné mít pracovní rukavice a pevnou obuv. Úklid proběhne v lese za rumburskou nemocnicí podél Pstružného potoka po naučné stezce směrem na Dymník a zpět po modré turistické trase. Po skončení úklidu si účastníci budou moci opéct špekáčky.

Jarní koncert Jílovského pěveckého sboru
Kdy: sobota 13. dubna od 16.00
Kde: Zámek Jílové
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Jílovský pěvecký sbor pod vedením Lenky Lešákové a v klavírním doprovodu Marcely Ledvinkové zve na svůj Jarní koncert na zámku.

Slet čarodějnic - Noc v Hopsáriu Děčín
Kdy: sobota 13. dubna od 17.00
Kde: Hopsárium, Centrum Pivovar Děčín
Za kolik: 589 korun
Proč přijít: Děti budou moci přespat v děčínském Hopsáriu. Tématem další takové noci je tentokrát "slet čarodějnic".

Školní candrbál
Kdy: sobota 13. dubna od 20.00
Kde: Slovanský dům, Mikulášovice
Za kolik: 200/250 korun
Proč přijít: Nejen pro rodiče dětí, ale i pro ostatní přátele školy, pořádá ZŠ a MŠ Mikulášovice Školní candrbál. Zahraje Stratos Band, návštěvníci se mohou také těšit na úvodní předtančení, bohatou tombolu, občerstvení, soutěže a také půlnoční překvapení. Vstupenky jsou slosovatelné, předprodej probíhá v informačním středisku.

OD SOUSEDŮ

Ústecko

Didgeridoo sólo a Gong
Kdy: pátek 12. dubna, 19.00 hodin
Kde: Čajovna U Vysmátý žáby, Ústí nad Labem
Za kolik: předprodej 280, na místě 320 korun
Proč přijít: Legendární ústecká čajovna se rozezní zvuky kultovního australského hudebního nástroje národa Aboriginců, harmonicky doplněného tóny archaického gongu. Výjimečné sólové předvedení možností hry na didgeridoo, jeho frekvenční rozsah a zapojení dalších rejstříkových fondů využitelných při hře na současné didgeridoo scéně snad nejosobitěji ztvárňuje český profesionální hráč Ondřej Smeykal a právě on je hostem večera.

Wohnout - Unplugged
Kdy: pátek 12. dubna, 20.00 hodin
Kde: Severočeské divadlo, Ústí nad Labem
Za kolik: od 480 do 690 korun
Proč přijít: Rockový Wohnout snad ani není potřeba na české hudební scéně představovat. Jejich nejúspěšnější skladba se jménem Svaz českých bohémů po publikování na YouTube letos dosáhla na 74 milionů zhlédnutí, což z ní dělá jeden z nejsledovanějších českých videoklipů na této platformě. Nyní zahrají neelektronicky.

Litoměřicko

Pohádky z pevnosti Terezín
Kdy: sobota 13. dubna od 14.00
Kde: Kavalír 2, Terezín
Za kolik: 80/50 korun
Zajímavý program chystá sdružení Terezín - město změny na sobotu 13. dubna mezi 14. a 16. hodinou. Pohádky z pevnosti nabídnou v Kavalíru 2 v ulici Pod Hradbami poznávání pohádkových postav a jejich světa. Pro děti budou připraveny hry a soutěže. Nebude chybět občerstvení.

Skauti odemknou řeku Ohře
Kdy: neděle 14. dubna od 14.00
Kde: za sídlem Povodí Ohře v Terezíně
Za kolik: zdarma
Oddíl vodních skautů a skautek ze střediska Nereus Terezín chystá na neděli 14. dubna odemykání řeky Ohře. Proběhne za sídlem Povodí Ohře a hasičským cvičištěm proti proudu. S sebou je možné vzít si buřt na opečení.

Českolipsko

Mezinárodní den Romů
Kdy: pátek 12. dubna od 17.00
Kde: KD Bohemia Nový Bor
Proč přijít: Novoborská organizace Rodina v centru zve na oslavu Mezinárodního dne Romů. Na programu bude předtančení klientů - dětí z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, dále turnaj ve fotbálku, budou se podávat romské speciality a zazní i pravá romská kapela Ernest Dančo band. Následovat bude diskotéka. Akce je pro všechny lidi a měla by být nahlédnutím do romské kultury.

Rozběhni Stráž
Kdy: sobota 13. dubna od 8.30
Kde: Hotel Uran, Stráž pod Ralskem
Za kolik: startovné 200/300 korun
Proč přijít: Třetí ročník běžeckého závodu, který pořádá strážská základní škola. Přijeďte si zazávodit do krásné krajiny v okolí Stráže pod Ralskem. Nenáročný závod bude rozdělen na dva okruhy. Kratší šesti kilometrový, delší 15 km. Součástí programu budou i dětské závody Nordic Walking na 6 km. Start i cíl bude ve Stráži pod Ralskem na hrázi u hotelu Uran. Více ZDE.