DĚČÍNSKO

Gaia Mesiah

Kdy: pátek 29. března od 22.00
Kde: Hudební klub Le Garage Noir, Děčín
Za kolik: 390/480 korun
Proč přijít: Česko-australská crossoverová kapela Gaia Mesiah vyráží na jaře 2024 surfovat na třetí vlně klubových koncertních show k poslednímu albu Vlnobytí. Turné s názvem Elements se ponese ve znamení vodního živlu a také živých verzí dosud nehraných písní z alba. Fanoušci se mohou těšit i na průřez celým dosavadním repertoárem, včetně starších pecek. Vstupenky jsou k dispozici ZDE.

Zdroj: Youtube

Pivovar Sever slaví 1. narozeniny

Kdy: sobota 30. března od 13.00
Kde: Pivovar Sever, Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Děčínský pivovar Sever oslaví své první narozeniny. Návštěvníci se mohou těšit na den plný hudby, narozeninového piva, jídla i zábavy. Zahraje Děčínská dechovka, Kronwell, Žyhadloo, R'n'Roll Band M. Woodmana, Black Sabáka a Holokrci. Připravena bude dílnička pletení pomlázek, děti si budou moci nechat pomalovat obličej nebo se zúčastnit soutěží. Akci moderuje Jiří Werich Petrášek.

Robin Zoot

Kdy: sobota 30. března od 22.00
Kde: Hudební klub Le Garage Noir, Děčín
Za kolik: 350/400 korun
Proč přijít: Raper Robin Zoot je spoluzakladatel aktuálně nejúspěšnějšího CZ/SK rapového labelu Milion+ Entertainment. Na svém kontě má nespočet hitů, jako například úspěšnou trilogii s názvem "Česká Florida", platinových alb a miliony zhlédnutí na videoklipech. Zamířit jeho fanoušci mohou do děčínského klubu "Garáž". Vstupenky ZDE. V prodeji je také limitovaný počet VIP vstupenek za 890 korun, ve kterých je zahrnuto setkání s Robinem Zootem, společné focení a welcome drink.

Zdroj: Youtube

Velikonoční jarmark

Kdy: neděle 31. března od 10.00
Kde: Náměstí Míru, Česká Kamenice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Bohatý program si o velikonoční neděli připravili v České Kamenici. Akce začne masopustním průvodem s Wagabundus Collective, náměstí obsadí stánky s regionálním zbožím a budou se plést pomlázky. V kostele sv. Jakuba se v 10 hodin otevře nová expozice. V 11.15 proběhne vyhlášení nejnápaditější masky v průvodu, od 12.30 na děti čeká velikonoční hon na vajíčka – velikonoční stezka od CDM. Od 13 hodin slavnostně spustí kamenický orloj, zahraje také kapela Vltavín. Dále vystoupí žáci ZUŠ a od 17 hodin zahraje Děda Mládek Illegal Band.

Velikonoční jízda

Kdy: neděle 31. března od 10.00
Kde: Kostel sv. Mikuláše, Mikulášovice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Tradiční Velikonoční jízda vedená koňmi vyrazí městem od kostela v Mikulášovicích. Ještě před tím se uskuteční mše svatá v tradičním římském ritu celebrovaná P. Janem Frantou. Mši svatou hudebně doprovodí Vilémovský chrámový a Mikulášovický pěvecký sbor a orchestr Šluknovska.

Lunapark Novotný v Děčíně
Lunapark láká pod Nový most v Děčíně. Sluníčko vytáhlo na atrakce řadu lidí

Velikonoční dílničky a pohádka Zlatovláska

Kdy: neděle 31. března od 13.00
Kde: Hlavní sál zámku, Jílové
Za kolik: 50 a 30 korun
Proč přijít: O velikonoční neděli zvou děti na zábavné odpoledne na zámku v Jílovém. Užijí si tvoření na téma jarní výzdoby a těšit se mohou i na veselou pohádku v podání Sváťova dividla, která začíná po dílničkách v 15 hodin.

ÚSTECKO

Otevírání okenic zámku Velké Březno

Kdy: čtvrtek 28. března, od 10 do 11 hodin
Kde: zámek Velké Březno
Za kolik: 180 korun (základní vstupné)
Proč přijít: Netradiční prohlídka. Probouzení zámku ze zimního spánku aneb co jindy nezažijete. Zámkem provází hraběnka či služebnictvo, dle vrchnostenské zaneprázdněnosti. Objevování starých předmětů oděných v novém hávu. Státní zámek založil významný šlechtic a místodržící Českého království hrabě Karel Chotek. Zasloužil se o rozvoj prahy, podporoval umění a vědu.

Ústecké Velikonoce

Kdy: do pátku 29. března, po celý den
Kde: Lidické náměstí, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Akce nabídne bohatý program a další atrakce nebo zajímavosti. Prodejní a řemeslné stánky, velikonoční dětské dílničky, tematické workshopy, malování na obličej, kolotoč a vláček pro děti, cimbálovou muziku Michala Horsáka, Tyjátr pana Šedopláště s Pohádkou Jouhou, brum brum! Zahraje staročeský flašinetář Honza z Ostrova, Krušnohorská dudácká muzika, Krušnohorská dudácká muzika, ukázky řemesla: kovář, košíkář, pletení pomlázek, kraslice, filcování a další.

Velikonoce v zoo

Kdy: od čtvrtka 28. března do pondělí 1. dubna od 9 do 19 hodin
Kde: Zoologická zahrada Ústí nad Labem
Za kolik: 140 korun (základní vstupné)
Proč přijít: Během velikonočních prázdnin bude například připravena Ptačí stezka s křížovkou. Úkolem je najít 25 dřevěných maket ptáků na rozcestnících v areálu zoo a jejich názvy doplnit do křížovky. Soutěžní tikety jsou připraveny v obou pokladnách, ale odměnu lze vyzvednout pouze ve spodní pokladně. Proběhnou komentovaná krmení a setkání u zvířat, k tomu doprovodný program jako malování na obličej, bude jezdit zoovláček, budou otevřeny oba vchody. V pondělí bude pro některé druhy zvířat připraven velikonoční enrichment.

Dreams Members Tour 2024 ladiesnight

Kdy: pátek 29. března od 19 hodin
Kde: Dům kultury Ústí nad Labem
Za kolik: 700 korun (základní vstupné)
Proč přijít: Čeká vás 2,5 hodiny žhavé, vášnivé a zábavné taneční show za doprovodu známých songů, kterou vám předvedou pořádní borci se svaly jako z ocele. Zkrátka nebudete vědět, kam se dřív koukat! Jako vždy se můžete těšit na více než dvouhodinový program. Námořníky ochotné pro vás zemřít, hasiče vrhající se do plamenů vášně, nebo důkladnou policejní prohlídku a mnoho dalších vystoupení. Pěkné množství uniforem a kostýmů na vypracovaných mužských tělech vás dostane do varu, především v tom okamžiku, kdy odhodí své svršky na zem a budou tančit bez nich.

Mosh & Pogo Tour 2024

Kdy: sobota 30. března od 19 hodin
Kde: Klub Kladívko
Za kolik: 280 korun (základní vstupné)
Proč přijít: Kapely N.V.Ú. a Streetmachine se rozhodly po deseti letech si zopakovat společnou tour a dát si trošku crossoveru po klubech v rámci Mosh & Pogo Tour 2024. Můžete se těšit na pořádný punk´n´roll a hardcore smršť. Kapela N.V.Ú. se už od prvopočátku své existence, který sahá až do roku 1987, rozhodla vydat jasným a neochvějným směrem, kterým je punk rock a vše co s tím souvisí. Tato parta pobuřující společnost a povzbuzující mládež a punkáče šlape na punk rockové scéně bez přestávky přes třicet let.

LOUNSKO

Nová výstava fotek v Peruci

Kdy: sobota 30. března od 15.00
Kde: Galerie U Plazíka, Peruc
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Galerie amatérské fotografie U Plazíka v Peruci připravila zbrusu novou výstavu. Nese název Zajímavosti kolem nás a představí tvorbu žateckého rodáka Josefa Holoty. „Výstava je inspirovaná mými častými cestami do Ústeckého a Plzeňského kraje a jejich okolí. Každým novým pobytem mě něco jiného uchvátí a rád bych se podělil o své nadšení,“ říká autor. V současnosti se věnuje převážně fotografování krajiny. Vernisáž proběhne v sobotu 30. března od 15.00 hodin. Dále je otevřeno o svátcích a víkendech mezi 10. a 17. hodinou. Práce Josefa Holoty budou moci zájemci zhlédnout až do 23. června.

Velikonoce na Novém Hradě

Kdy: neděle 31. března od 10.00
Kde: zámek Nový Hrad, Jimlín Za kolik: dobrovolné
Proč přijít: První akce letošního roku na zámku Nový Hrad v Jimlíně, která zároveň zahájí i návštěvnickou sezonu, se uskuteční v neděli 31. března od 10 do 17 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na středověkou hudbu, hadí ženu, kozí tanečnici, dobové tržiště a spoustu dalšího. Zájemci si budou moci prohlédnout velikonočně vyzdobený druhý okruh a vystoupat na věž. První prohlídkový okruh bude kvůli rekonstrukci nepřístupný.

CHOMUTOVSKO

Zahájení turistické sezony v Kadani

Kdy: pátek 29. března od 8.00
Kde: Infocentrum Kadaň
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Turistická sezona v Kadani oficiálně odstartuje v pátek 29. března. V místním infocentru k této příležitosti připravili program. Na pěší zóně si od 10 do 17 hodin můžete poslechnout pouliční umělce, takzvané buskery, k tomu si můžete dát kávu v kavárně na ulici. Každý návštěvník infocentra obdrží drobný dárek. Otevřou se také objekty muzea - Radniční věž, Mikulovická brána, Kadaňský hrad a Minoritská bašta.

Po železné cestě Chomutovskem

Kdy: sobota 30. března od 10.00
Kde: náměstí v Hoře Sv. Šebestiána
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Milovníky historie a železnice přivítá v sobotu 30. března zaniklá trať č. 137. Chystá se tam prohlídka pozůstatků bývalé železniční trati z Hory Sv. Šebestiána do stanice Křimov s komentovaným výkladem železničních historiků a tvůrců modelu. Ve stanici Křimov proběhne prohlídka výtopny a staniční budovy, kde bude možno zakoupit malé občerstvení a opéct si špekáček. Akci pořádají spolky usTTi.cz a Loko-Motiv.

LITOMĚŘICKO

Velikonoční dětská bojovka v Roudnici

Kdy: pátek 29. března od 10.00
Kde: Infocentrum, Roudnice n. L.
Proč přijít: Informační a dopravní centrum Podřipska v Roudnici nad Labem připravilo na Velký pátek 29. března dětskou bojovku. Právě v tento den se totiž hledají ukryté poklady. A jeden takový poklad se nachází v roudnickém infocentru, ovšem aby ho děti získaly, budou muset čelit různým překážkám a plnit rozmanité úkoly s velikonoční tematikou. Nebude chybět ani ukázka zdobení kraslic. Akce potrvá do 16.00.

Úštěcké Velikonoce

Kdy: sobota 30. března od 9.00
Kde: Mírové náměstí, Úštěk
Za kolik: 100/50 korun
Proč přijít: Na Bílou sobotu, tedy 30. března, se bude v Úštěku konat 22. ročník oblíbených Úštěckých Velikonoc. Historické centrum města obsadí stánky s pestrým sortimentem řemeslného zboží a chutného občerstvení. Připraven bude také bohatý kulturní program. Těšit se můžeme na průvod, obří slepici s vejcem na chůdách, folklorní a divadelní představení či loutkové divadélko. Rodiny s dětmi ocení hravé dílničky, ve kterých si děti mohou vyzkoušet různé druhy zdobení velikonočních vajíček či pletení pomlázky. Samozřejmostí jsou i různé velikonoční dětské soutěže. Konec jarmarku je naplánován na 18. hodinu.

TEPLICKO

Velikonoční tradice

Kdy: od pátku 29. března do soboty 30. března
Kde: Cisterciácký klášter, Osek
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V areálu oseckého kláštera se chystá dvoudenní bohatý velikonoční program. Návštěvníci se mohou těšit vždy od 10 do 17 hodin na tradiční jarmark, velikonoční zboží i občerstvení. Děti se zabaví v dílničkách, na místě bude také škola pletení pomlázek, zúčastnit se mohou i soutěží.

Velikonoční vláček s programem pro děti

Kdy: pondělí 1. dubna od 14.00
Kde: Náměstí svobody, Teplice
Za kolik: 180 korun
Proč přijít: Na letošní Velikonoce si v Teplicích nejen pro děti připravili speciální velikonoční jízdu vláčkem Humboldt. Zájemce čeká hodinová jízda centrem Teplic s jarní a velikonoční tématikou. V Zámecké zahradě budou připravena tři stanoviště s interaktivním programem a odměnou pro děti. Dospělí si budou moci v informačním centru objednat kávu nebo čaj, které si lze vzít i s sebou do vláčku.

MOSTECKO

Velikonoční jarmark

Kdy: od 22. března do 30. března
Kde: 1. náměstí, Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Pestrá nabídka velikonočního zboží láká na náměstí v Mostě. Velikonoční jarmark kromě sklářské dílny, zvířat a kolotoče doplňuje kulturní program, v pátek ve 14 hodin vystoupí Terry a ve 14.45 Matouš Linda. V sobotu ve 14 hodin Divadlo Krabice Teplice zahraje pohádku Dva vodníci a jeden rybník. V 15.15 vystoupí Synchronicita. Mezi 14.00 a 16.30 si děti budou moci zasoutěžit.

Velikonoce v Litvínově

Kdy: od 24. března do 30. března
Kde: Náměstí Míru, Litvínov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na velikonočních trzích v Litvínově můžete nakoupit velikonoční dekorace, pomlázky nebo různé dobroty. V pátek a v neděli se chystají také velikonoční bohoslužby.