DĚČÍNSKO

Festival Kamen!ce 2024
Kdy: od čtvrtka 6. do soboty 8. června
Kde: Česká Kamenice
Za kolik: od 400 do 1000 korun (doporučené vstupné)
Proč přijít: Čtvrtý ročník Festivalu Kamen!ce nabídne nejen hudební zážitek pro celou rodinu. Během tří dnů na několika stagích vystoupí v rámci multižánrové akce více než 50 interpretů. Vedle kapel zvučných jmen se představí zástupci české a zahraniční alternativní scény. Headlinery festivalu bude německé elektronické duo Digitalism (DJ set), Dan Bárta & Illustratosphere, Jana Kirschner, MC Gey, PSH či Pam Rabbit. Účast potvrdili také australští indie popoví Teenage Dads. Zahraje i kapela Davida Žbirky Sunnbrella, David Kraus s kapelou Gipsy Brothers nebo letošní držitelka ceny Anděl v kategorii Alternativa a elektronika Anna Vaverková a mnoho dalších. Návštěvníci se mohou těšit také na bohatý doprovodný program v podobě loutkového divadla, bojovky, debat, prohlídek města, promítání filmů i oblíbené děčínské talk show Silný řeči. Chybět nebude ani food zóna, kde si lidé pochutnají například na burgerech nebo rolované zmrzlině. Více informací a celý harmonogram akce naleznete ZDE.

R-fest happening
Kdy: od pátku 7. června do neděle 9. června
Kde: Nová Oleška
Za kolik: 750 korun dospělí, 350 korun děti
Proč přijít: Letní party na unikátním místě uprostřed lesů pro celé rodiny. 11. ročník akce vypukne v pátek v 19 hodin, v sobotu v 11 hodin a v neděli už v 10 hodin. V pátek postupně vystoupí Ovce na tripu, Anatol Svahilec a host, Pohřební kapela a DJ Pocoloco. V sobotu se pak na pódiu vystřídají R-man, ZUŠ, Rosehill Band, Groove Band, Prouza, United Flavour + Cocoman a DJ Goldstar. V neděli se pak návštěvníci mohou těšit na Martina Šefaru z Karatedó Steklý a jeho workshop sebeobrany a kurz první pomoci, vyjížďky na koních a Tetu Perlu - divadelní hru o strašlivém Dušánkovi. V ceně vstupenky je parkování, stanové městečko, WC, pitná voda v areálu, hudební program a dětský program.

Víkend otevřených zahrad
Kdy: od soboty 8. června do neděle 9. června
Kde: Nobilis Tilia, Vlčí Hora
Za kolik: 75 a 40 korun
Proč přijít: Víkend otevřených zahrad je svátkem otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti. Přestože je zahrada Nobilis Tilia celoročně přístupná, i zde se k projektu připojují. Proběhnou komentované prohlídky, které představí různá zákoutí zahrady. V sobotu proběhnou od 10 a od 12 hodin, proběhne i komentovaná prohlídka výroby od 11 hodin (již plně obsazená). Místa si mohou zájemci rezervovat prostřednictvím rezervačního systému ZDE.

Labský streetballový pohár
Kdy: sobota 8. června od 12.00 do 18.00
Kde: parkoviště u knihovny, Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Už v sobotu vypukne legendární Labský streetballový pohár. Lidé se mohou těšit na sérii streetballových utkání různých věkových kategorií, sportovní hvězdy z BK Armex Děčín společně s Kristýnou Tomanovou, Freestyle rapovou show Mc Kajaga, streetballový merch, vystoupení roztleskávaček BK Armex Děčín (Tleskačky), taneční skupiny Prestige a chůdařky z Divadla performativního umění Živa Poppy Teatre. Řada stánků nabídne regionální pivo a občerstvení.

U-Style roztančí Zámecké lázně
Kdy: sobota 8. června od 19.00
Kde: Pivovar Sever, Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Oblíbená kapela U-Style láká milovníky hudby, tance i piva do areálu Pivovaru Sever. Chystají se také grilované speciality - kuřecí steak s bylinkovým máslem a svěží salát, hermelín a klobásy.

Run Labe Run
Kdy: neděle 9. června od 11.00
Kde: Smetanovo nábřeží, Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Tradiční běžecká událost přivede do cíle na Smetanově nábřeží závodníky, kteří poběží štafetový závod kopírující řeku Labe. V cíli na ně i na návštěvníky čeká občerstvení, závod pro děti a další doprovodný program.

Rogalo DC
Kdy: neděle 9. června od 15.00
Kde: Smetanovo nábřeží, Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Další ze série nedělních koncertů pod širým nebem. Vystoupí zpěvačka a pianistka Anička Řeháková hrající covery i vlastní tvorbu, dále žáci ZUŠ Děčín a nakonec poprocková skupina Biopop.

OD SOUSEDŮ

Ústecko

Valtířovská pouť
Kdy: pátek 7. a neděle 9. června
Kde: Marina kemp Valtířov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: První valtířovská pouť v tamním Marina kempu proběhne od pátku 7. do neděle 9. června. Těšit se můžete na autodrom, labutě, řetízák, kolotoče, bobovou dráhu, skákací skluzavku či dětský vláček. Více na www.marinakempvaltirov.cz.

Milada run
Kdy: sobota 8. června od 9.00
Kde: jezero Milada
Za kolik: startovné 150/600 korun
Proč přijít: Těšte se na tradiční běžecký závod v okolí jezera Milada v rámci seriálu Milada Tour. Běh se uskuteční v sobotu 8. června od 9.00. Milada Tour je oblíbený sportovní seriál, jehož součástí jsou tři různé závody a také mnoho doprovodných aktivit. Zaběhnout si můžete trasy 1/2 Maraton / 10 km / 5 km / Olympia dětské závody, start/cíl jsou na hlavní pláži. Za startovné na hlavní závod zaplatíte na místě 600 korun, dětský závod stojí 150 korun. Časový program, startovné a doprovodné aktivity najdete na www.miladatour.cz.

Víkend otevřených zahrad na zámku Velké Březno
Kdy: sobota 8. června
Kde: zámek Velké Březno
Za kolik: 120 korun
Proč přijít: V sobotu 8. června proběhnou komentované prohlídky krajinářského parku ve Velkém Březně – historie, současnost a budoucnost parku. V 11.00 a ve 14:00 hodin se návštěvníkovi dostane zasvěceného výkladu o historii či o současném stavu zámeckého parku v podání zámeckého zahradníka Zdeňka Divíška. Nahlédnete pod pokličku, co vše údržba velkobřezenské oázy klidu obnáší a jaké jsou plány do budoucna. Kromě flóry se dozvíte něco i o zdejší fauně. Příjemná procházka parkem za poklady zdejší květeny. Vstupné přijde na 120 korun.

Litoměřicko

Krajský sokolský slet v Roudnici
Kdy: sobota 8. června od 14.00
Kde: Tyršův stadion, Roudnice n. L.
Za kolik: dobrovolné
Proč přijít: V Roudnici nad Labem proběhne v sobotu 8. června krajský sokolský slet. Hostit ho bude Tyršův stadion v Sokolské ulici. Své sestavy má podle odhadů předvést a vzájemně sladit 500 až 800 cvičenců z celé řady jednot z blízkého i vzdálenějšího okolí. Začátek programu bude ve 14 hodin. Krajský slet je přípravou na slavný celostátní všesokolský slet, který se letos v týdnu od 30. 6. do 5. 7. uskuteční v 17. ročníku v Praze ve Fortuna Areně v Edenu s dvanácti hromadnými skladbami.

Českolipsko

Barabanfest
Kdy: pátek 7. a sobota 8. června
Kde: kostel sv. Alžběty, Sad 5. května, Cvikov
Proč přijít: 17. Ročník mezinárodního festivalu mládeže se spojí zároveň s Nocí kostelů a nabídne bohatý program. Během dvou dnů vás čeká vás spousta hudby z různých koutů světa.

Ronovské noty
Kdy: sobota 8. června ve 13.00
Kde: koupaliště Kravaře
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Festival Ronovské noty patří neodmyslitelně ke Kravařím každý rok před prázdninami. I letos vás čeká spousta country kapel k tanci a poslechu. Mimo jiné vystoupí: Camna, Bandit, Náplava, Trampoty, Harcovníci, Western girls a mnozí další.

Mohlo by vás také zajímat: Dobrovolní hasiči z Krásné Lípy slavili, lidem pomáhají již 160 let

Hasiči z Krásné Lípy oslavili 160 let od založení sboru. | Video: Deník/Alexandr Vanžura