Kdy: Sobota 19. října od 16 hodin
Kde: Lidová zahrada Varnsdorf
Za kolik: 199/249 Kč

Svou popularitu si festival získal zejména pestrým hudebním programem schovaným pod jednou střechou na třech různých scénách.

„Nyní chceme zaměřit pozornost přímo na náš region. My jsme se tu narodili, máme zde kořeny a máme Šluknovský výběžek stále v srdci,“ zdůvodnil změnu Jan Eminger z pořádajícího spolku Attack from North.

Co ovšem zůstane stejné jsou tři scény – hlavní sál a na něm převážně rockové kapely, menší sál s dýdžeji. Jen třetí scéna se částečně promění. Věnována bude informacím a výstavě o Šluknovském výběžku. Každý rok chtějí pořadatelé dát také prostor jedné obci z výběžku, aby se zde představila. Letos to bude obec Vilémov, protože převážně z ní organizátoři pocházejí.

Areál Lidové zahrady se otevře v 16 hodin. Jako první se na pódiu představí rockeři Mad Days z Prahy. Zhruba o hodinu později je vystřídá děčínská rodačka Sabina Křováková. Circus Problem, „balkán disco“ z Prahy, zahraje od 19.20. Ve 20.50 vystoupí pop-punková pražská kapela Jaksi Taksi. Ve 22.10 to na pódiu rozbalí Toxic People, north-cross ze Šluknovského výběžku. Jako poslední vystoupí ve 23.30 heavy metalová skupina z Dolní Poustevny Krleš.

Vstupenky v předprodeji je možné zakoupit za 199 korun v Knihkupectví Papírová loď v Rumburku a Varnsdorfu, na místě návštěvníci zaplatí 249 korun. Více informací na stránkách festivalu www.vybezek-live.cz