Odstartují už v pátek v městském kině, hlavní program se ale chystá v sobotu především na náměstí. I letos se lidé mohou těšit na dva dny plné zábavy, při nichž si jistě každý vybere to své.

V pátek v 11 hodin proběhne v letním kině krátké vystoupení žáků partnerských škol s názvem Hudba spojuje. Na terase kina pak zahraje v 16 hodin kapela Obzor, od 20 hodin začne v městském kině stand-up comedy show Na stojáka s Jakubem Žáčkem, Adélou Elbel a Petrem Vydrou.

V Zoo Děčín se narodila tři rysata.
Babyboom v děčínské zoo pokračuje. Narodila se rysata

Na hřišti základní školy se v sobotu v 9.30 utkají hasiči, proběhne tu Memoriál inženýra Vrbického. Oficiální zahájení slavností s vystoupením dětí z Centra dětí a mládeže se uskuteční v letním kině v 10.30. Pro děti bude od 12 hodin vyhrazena zámecká zahrada s divadlem, soutěžemi a bublinovým workshopem.

Hlavní program pak bude probíhat od 12.30 na náměstí. Vystoupí Velkopopovická Kozlovka, Big band CL, Hvězdy muzikálu Děti ráje, hlavními hosty budou kapely Gipsy.cz, Veronika Lálová ze Stardance, Laura a její tygři a na závěr roztančí náměstí kapela Timbre music.

Na slavnostech nebudou chybět okružní jízdy po městě zdarma, dětské atrakce nebo historická řemesla.