„Loňského nultého ročníku se hojně účastnili degustátoři z řad veřejnosti, kterých bylo několik desítek, což byl značný nepoměr k přihlášeným vzorkům. Předběžných přihlášek bylo sice dost, nakonec ale do soutěže doputovaly jen vzorky čtyři. Na druhou stranu je to ale velká šance pro autory hermelínových výtvorů získat hlavní cenu, 30litrový sud našeho piva Děčíňák,“ uvedl pořadatel Jan Kočka.

Zájemci se do soutěže mohou stále přihlásit. Stačí dodat čtyři až pět kusů vlastního naloženého hermelínu. Jako kompenzace za snahu a náklady čekají na všechny soutěžící dvě velká čepovaná piva z nabídky pivovaru.

Vilémovská pouť
Vilémovská pouť se opět blíží! Na návštěvníky čeká spousta zábavy

„Ten nejlepší a nejchutnější hermelín dle hlasování našich štamgastů si pak odnese celý sud piva. Pokud doma nemáte pípu, nevadí. Rádi vám ji na víkend zapůjčíme, abyste si mohli v klidu oslavit své kulinářské umění,“ doplnil Kočka.

Akce bude probíhat od 14 do 22 hodin, od 18 hodin vystoupí kapely. Těšit se lidé mohou i na nové pivo a grilované dobroty. A protože v sobotu slaví svátek Petra, všechny Petry mezi návštěvnicemi dostanou k svátku jedno pivo zdarma. Chystá se i překvapení.