V sobotu 18. května budou moci už od 9 hodin lidé vyrazit za historií. Na děčínském zámku proběhne tradiční Historický trh májový. Tentokrát návštěvníky zavede do doby, kdy byl majitelem děčínského panství Zikmund z Vartenberka, zvaný Černý rytíř. Ten se neštítil žádné zrady, úskoku či násilného skutku, aby rozšířil svůj majetek.

Jeho dobrodružný život byl plný bitev, šarvátek, loupežných přepadů a převlékání kabátu. O středověku se mimo jiné říká, že byl temný, ale bylo tomu tak doopravdy? Uměli se lidé v 15. století také bavit, smát se a tancovat? Na lidem tradiční Historický trh májový odpoví.

Den linky 155 v OC Forum v Ústí nad Labem.
Linku 155 vytočí denně v kraji přes 300 lidí, někdy i zbytečně

Návštěvníky až do 19 hodin čekají rytířské souboje či divácky oblíbené scénky s historickým podtextem, krásné dámy, alchymista, kouzelník, pohádka, provazochodkyně, živí koně, hudebníci, tanečníci, kejklíři. Zpestřením letošního programu je i živoucí drak. Chybět nebudou desítky stánků s tematickou nabídkou, ale i stánky s dobrotami, nápoji, bižuterií, oblečením a dalšími lákadly.

Historický trh májový pokračuje také v neděli od 10 hodin. Bavit se tu budou moci lidé do 17 hodin. Vstupné na oba dny činí 50 korun, 20 korun pak zlevněné.