Tradiční Svatoanenské pouti opět chystají v sobotu 27. července v nejjižnější i nejsevernější části okresu Děčín. Nejjižněji pouť pořádají ve Verneřicích, nejseverněji pak v Lobendavě.

Anenské pouti v Lobendavě i Verneřicích vypuknou kolem poledne, nabízí atrakce, hudební vystoupení i pestrý program.
Ve Verneřicích bude kromě pouťových atrakcí bavit návštěvníky country kapela Na3Si, Ridding Hoppers, Olympic revival či rozjížděči mejdanů Party Leaders. Doprovodný program si užijí i děti, podívají se například na maskování zranění. Co dovedou, ukáží verneřičtí dobrovolní hasiči. Akci zakončí slavnostní ohňostroj. Vstupné je zdarma.

Na pouť do Lobendavy míří Hank, hlavní představitel skupiny Atmo Music, Ondřej Ruml známý ze soutěže X-Factor a skupina Krleš. Za dětmi přijede Bob a Bobek, budou si moci zasoutěžit i zajezdit na koních. Na návštěvníky čeká i taneční vystoupení Dominiky Horové nebo Motoshow. O večerní zábavu se postará kapela Z5. Na zábavě bude k dispozici také tombola a slosovatelné vstupenky o hodnotné ceny.

Na obou místech nebudou chybět stánky s občerstvením, jako trdelníky, farmářskými výrobky nebo klobásami a nápoji, hračkami nebo dekoracemi. Vstupné pro dospělé je 50 korun.