Support Lesbiens, pop rocková parta s pěknou řádkou rádiových hitů i TV klipů a tvrdě rockovou minulostí, vystoupí 29. listopadu v děčínském Škuneru.
Koncertní šňůru ke stejnojmenné nové desce postupně navštíví celkem dvanáct míst včetně Prahy a Ostravy a končí 29. listopadu v děčínském Škuneru.
Na otázky k turné i nové desce odpovídal Michal Kryštof, autor nového videoklipu Support Lesbiens.

Vaše podzimní turné k nové desce začíná i končí na severu Čech – ve městech vzdálených od sebe cca 40 kilometrů. Je to náhoda, jen to tak prostě vyšlo?

Po pravdě, je to náhoda. Každopádně do Teplic i do děčínského klubu Škuner se vždycky rádi vracíme. Oba koncerty budou mít trošku jinou atmosféru, už kvůli tomu, že v Teplicích hrajeme na zimním stadionu. S tím souvisí samozřejmě i jiná scéna, takže když lidi přijdou na oba koncerty, zažijí pokaždé něco jiného.

Souvisí nějak obal desky, fotka jazyku slečny a lízátka a něm, s některým textem alba? A není to dost letní obal? Nebo pro vás spíše eroticky vyzývavý?

Název desky a obal přímo nesouvisí s žádnou konkrétní věcí, nebo písní na ní obsažené. To mu však nebere půvab trefného zastřešení směsi vážnějších a lehkovážnějších témat obsažených v textech písní. Jeho význam lze chápat stejně vážně i nevážně. Upřímně, spíš se nám líbila ta vážnější témata při úvaze na téma jazyk. Je toho opravdu hodně, o co bychom přišli při jeho absenci.

Prozraďte – v čem se vaše nové CD Lick It liší od svých předchůdců? A použijeme-li srovnání s vaším výběrem hitů Greatest Hits – vrací se k některému staršímu období kapely?

Liší se určitě způsobem nahrávání, zvukově i skladbama. Rozhodně je ale Lick It – dle našeho názoru – kytarovější a nadupanější.
Posouzení nového alba bychom ale rádi nechali na našich fanoušcích. Těšíme se především na jeho koncertní provedení.

Kterou novou skladbu si právě nejvíc užíváte? A proč?

Zatím nemáme favorita, to vzejde asi až z reakcí publika při koncertech…

A odhadnete, která by mohla nejvíc bavit publikum?

Těžko říct, co člověk, to jiný názor. Vsázíme na vypalovačky typu Too Modern Life, Still Love nebo např. na God On The Go. Každopádně, při zkouškách, které jsme měli posledních 15 dní, zní velmi dobře i aktuální singl Twice Shy, k němuž máme i klip.

Co vás tentokrát inspirovalo při psaní textů? Rodiny i politika?

Je v nich vše, co se do nich vešlo. Opět směs prožitků a názorových posunů – nebo možná i neposunů – co život nese.

Je některý bojovný, je v nich hodně vášní?

Vášní i vyhraněnosti je v nich dosti a jsem přesvědčen, že se tentokrát opravdu povedly a to i po stránce jazykové a to především díky mému příteli Alexi Limburgovi, jenž se kolem kapely pohybuje už 15 let a s posledními dvěma alby mi výrazně pomohl.

Natočil jste si sám k videoklip. Ke které písni a proč sám? Je to tak, že je jednodušší jít do toho sám za sebe, než vysvětlovat režisérovi svou představu – a on to nakonec stejně udělá jinak? A na co jste v něm pyšný, na jaký nápad či vychytávku?

Natočil jsem jich pro kapelu už vícero (Bet My Soul, Sweet Little Something, Let´s Dance, On My Line, She´s So Complicated, You Are My Star, Nothing Is Something) a nyní na aktuální singl Twice Shy z nové desky Lick It.

Sám si je točím, neboť mne to baví. Není tajemstvím, že právě úspěch klipu Bet My Soul, který jsem natočil jako režijní debut v době kdy kapela neexistovala (2000), nás dal opět dohromady díky zájmu nahrávací firmy, která na něj narazila již v off line střižně.

Celkem už jste pro svou kapelu natočil devět klipů. Jak dnes vnímáte ty starší?

Vlastně to nejsou tak špatný klipy, když si je takhle vyjmenuju. Především jsem rád, že jsem vesměs dosáhl vytyčeného režijního záměru a že se na to ještě stále dokážu koukat, což platí i o tom posledním klipu na Twice Shy. Ještě stále bych řekl fajn, neurazí, pěkný.

Na co vše se mohou diváci na koncertě v Teplicích a na turné těšit? Máte nové velké obrazovky, šli jste zase s technikou dál?

Při halových koncertech bude scénu tvořit především LED stěna a celá show bude mít lehce industriální pojetí, tak jak si ho vymyslel náš light designer.
Při každém turné nám opakuje – v jednoduchosti je síla a my mu věříme 

Liší se sestava kapely pro turné s obsazením, v němž jste točili desku?

Sestava se nijak neliší. Naším jediným hostem při turné bude kapela Clou, která během čtyřicetiminutového setu představí věci ze svého nového alba „For Tonight“ i starší hitovky Island Sun atd…

S Clou už jste hráli, turné s nimi ale jedete poprvé. Plánujete ještě něco jiného, než jen hraní na stejném pódiu? Třeba sport či mejdánky?

Turné je vždy potřeba si něčím okořenit  Dopředu se nikdy nic neplánuje, vetšinou to vyplyne náhodou a o to je to příjemnější.

Co vše uslyší publikum vašich koncertů, které písničky zařadíte do setlistu? A budou tam i nějaké kuriozity?

Pár překvapení bude,ale to dopředu nechceme prozrazovat. Samozřejmě zazní výběr písniček z nové desky Lick It i singlovky z předešlých alb. Těšíme se na vás při některém koncertu Support Lesbiens Lick It Tour 08.