Celá pomlácená se nedávno probudila Sabina Křováková. SuperStar z Děčína skončila dokonce v nemocnici. Nyní je v pořádku a chystá se na festival do Varnsdorfu, kde vystoupí se svou kapelou.

Poslední událost, která proběhla v médiích byla, že jste si pěkně natloukla. Co se vám přesně stalo a už jste v pořádku?
Hrozně ráda bych vám řekla, co opravdu se stalo, ale pamatuji si jen, jak jsem se probrala v sanitce. Z vyprávění vím, že jsem se kolem páté hodiny ráno probrala a nějak hbitě vystřelila. Pak byla slyšet rána a já ležela s obličejem od krve na zemi. Jestli se mi zamotala hlava kvůli nízkému tlaku, na který trpím, nebo jestli jsem byla náměsíčná? To nedokážu říct…
Do nemocnice mě přivezli s těžkým otřesem mozku, zlomeným nosem a prokousnutou tváří. Nechali si mě tam na pozorování. Teď už jsem v pořádku a v plné síle.

Zpěvačka Sabina Křováková vystoupí na festivalu Výběžek free L!VE v sobotu 19. 10. v Lidové zahradě Varnsdorf.
Šluknovský výběžek má svůj festival, zazpívá Sabina Křováková, nebo Jaksi Taksi

V sobotu vystoupíte ve Varnsdorfu na festivalu Výběžek free L!VE, který byl 20 let Festivalem free Tibet. Tam jste mimochodem také vystupovala. Jak se vám líbí změna konceptu festivalu?
Změna konceptu je mi sympatická a já jsem ráda, že můžeme na této akci s kapelou vystoupit. A mí muzikanti vzkazují, že se mimo jiné těší na místní pivo (smích).

Jak vzpomínáte na koncert v rámci Tibetu v Dolní Poustevně?
Říkala jsem si, jak nás tam asi lidé přijmou. Přeci jen na festivalu vystupovaly kapely tvrdšího ražení a byť je naše kapela taky rocková, účastnila jsem se SuperStar. Dopadlo to úplně skvěle, lidi na nás pařili, já si pořádně zařvala a hrozně jsme si to celá kapela užili.

Pocházíte z Děčína, jaký je váš vztah ke Šluknovskému výběžku?
Jsem hrozně pyšná na to, že jsem ze severu. Kvůli práci a kapele musím být hodně v Praze, ale když už mi „dochází baterky“, tak se jedu dobít domů. Procházím se po lese, po skalách. Tam nasávám inspiraci pro skládání písniček.

Výběžek free L!VE 21

Kde: Lidová zahrada Varnsdorf
Kdy: sobota 19. října

Program:

16:00 otevření areálu
17:00 – 17:40 Mad Days (rock, Praha)
18:05 – 18:55 Sabina Křováková (rock, Děčín)

19:20 – 20:20 Circus Problem (balkán disco, Praha)
20:50 – 21:40 Jaksi Taksi (pop-punková, Praha)
22:10 – 23:00 Toxic People (north-cross, Výběžek)
23:30 – 00:30 Krleš (heavy metal, Dolní Poustevna)


Dj scéna: Basscoffe, Alík (live drum), Massta, Fredy High a ABX.

Vstupné: předprodej 199 Kč (Knihkupectví Papírová loď Rumburk a Varnsdorf), na místě 249 Kč.

Více na: www.vybezek-live.cz


Co je u vás nyní nového?
Momentálně pracujeme na písničce, která vyjde ještě na podzim. Bude to trochu něco jiného, než jsem hrála doposud. Na pomoc jsem si přizvala Xindla X a producenta Ondřeje Turtáka. Já si vždycky hudbu i texty psala sama a teď mám skvělou příležitost se podívat, jak se to dělá jinak a učit se od zkušených.

Co nyní tvoří váš repertoár na koncertech a jaká je vaše kapela?
Po čtyřech letech mám v kapele nového bubeníka Michaela Noska a nového baskytaristu Dalibora Pelce. Kytarista Tomáš Fuchs mi zůstal (smích). Někdy jsou změny potřeba, aby se rozvířila energie a nestagnovala, jak tomu někdy bývá. Bývalí členové jsou šťastní zase jinde, a tak je to fajn. Na nových písničkách pilně pracujeme a jak říkám, je tam cítit svěží vítr.

Zdroj: Youtube

Sabina Křováková - Vodopád slov  Zdroj: YouTube.com/Sabina Křováková

Spolupracujete s několika známými zpěváky a skladateli, jako například s Jakubem Děkanem nebo Xindlem X. Co vám to přináší a co vás nejvíce baví?
S Kubou Děkanem jsme nazpívali duet Nechceme být spolu, bylo to takové spontánní. S Xindlem X nás dala dohromady „náhoda“ a jsem za to doteď moc vděčná. Nazpívali jsme duet Věčně nevěrná a spolupracujeme dál. Spolu s Lukášem Bundilem pro mě napsali písničky Jako dřív a Vodopád slov. Když nevystupuji se svou kapelou, jezdím s Xindlem X jako host.

Uživíte se 6 let po úspěchu v SuperStar pouze muzikou nebo musíte dělat k tomu i jinou práci mimo hudbu?
Živím se hudbou a moc si toho vážím. Dělám to, co jsem vždycky chtěla dělat a po čem jsem toužila i na střední škole, i když jsem chodila na Evropskou obchodní akademii v Děčíně. Vždycky jsem věděla, že nechci dělat nic jiného.

Jaké máte plány do budoucna?
Do budoucna bych ráda vydala super desku. Přála bych si, abychom s kapelou co možná nejvíc koncertovali a aby naše nové písničky lidi bavily.

Ondřej Uherek