K psaní knížek se inspirovala příběhy svých pacientů, právě oni jí dodali prvotní impuls.

„Kromě terapií a seminářů mě zajímají životní příběhy lidí, a proto jsem se rozhodla je psát. První kniha, která mi vyšla, je „ Malá zlodějka“, druhá se jmenuje „Pan dokonalý a kotě s diamantem“. Ta je teprve ve fázi psaní, ale už teď mohu slíbit zajímavý příběh o tom, jak si dokáží některé ženy nechat ubližovat od svých partnerů,“ přibližuje děčínská kinezioložka svou cestu k psaní knížek.

Přesto v knížce Jany Jezberové není možné nalézt žádný konkrétní příběh.

„Nemohu si dovolit, aby se v mých knížkách objevili konkrétní lidé či konkrétní situace. Má práce je hodně o vzájemné důvěře s pacientem – a tu nesmím zklamat. Proto jsou všechny postavy fiktivní,“ říká s úsměvem Jana Jezberová a dodává, že se lidem občas zdá, že příběhy nebo situace popisované v knize zažili nebo se v některých hrdinech poznávají.

„Na to jim říkám jen jedno – náhoda,“ dodává.

Malá zlodějka líčí příběh šestileté Adélky, jejíž matka ji týrá a šikanuje. Zcela zoufalý Adélčin otec, který je zároveň vypravěčem příběhu, se po dlouhém váhání rozhodne obrátit na odborníky s žádostí o pomoc. Adélky matka je totiž psychicky velmi silně narušená žena, která chtěla svou dceru dokonce i zabít. Nakonec celou situaci neunese a spáchá sebevraždu.

„Chodí ke mně poměrně dost lidí a já poslouchám jejich příběhy. Skládám střípek ke střípku,“ vypraví kinezioložka, která zatím příliš špatných zkušeností se svými pacienty nemá.

„Za těch mnoho let mne napadl jen jeden muž, ale zvládla jsem to. Především totiž musí chtít. Pokud sami nechtějí, je veškerá moje snaha marná,“ doplnila Jana Jezberová.

Po prvním vydání musel být připraven kvůli zájmu dotisk. Ten je možné nyní koupit v ordinaci Jany Jezberové a také v děčínském knihkupectví na ulici Prokopa Holého.