Sborník textů nazvaný Žebřík z mlhy pokřtili na Gymnáziu Varnsdorf. Dlouho očekávané události přihlíželi jak zástupci studentů a učitelů, tak i zástupci široké veřejnosti.

„Jedná se vlastně o sborník textů, za dobu pátrání po Františku Petru Kienovi studenti i učitelé nashromáždili neuvěřitelné množství textu i obrázků a nyní, za přispění nadačního fondu České rady pro oběti nacismu, byly všechny texty shrnuty do sborníku" přibližil knihu ředitel gymnázia Jiří Čunát.

Zástupce ředitele Jiří Jakoubek doplnil: „Nyní naší studenti pokračují navazujícím projektem Kdo zhasíná hvězdy, ve kterém pátrají po Wenzelu Salomonovi, rodákovi z Jiřetína. Projekt je teprve v plenkách, ale rádi bychom, kdyby dosáhl alespoň takových úspěchů jako František Petr Kien, který se stal známým po celém světě."

Příští týden se uskuteční projektový den, při kterém část studentů získá další zajímavé informace o W. Salomonovi, aby v budoucnu mohl vzniknout další sborník prezentující práci studentů a učitelů na Gymnáziu Varnsdorf.

Michal Šafus