Show s herci Janem Krausem a Evou Holubovou, pořad Co jinde neuvidíte, začne v úterý 14. října v 19.00 hodin v Městském divadle Děčín. Umělci, známi z divadla, filmů či televize, si na večer zvou ještě dalšího hosta. „Nechte se překvapit, kdo to bude,“ vzkazuje divákům Jiří Rous, pořadatel.

Vystoupení umělců a divadelní představení uprostřed týdne moc neobvyklá nejsou, kluby ale většinou zvou skupiny na pátek či sobotu. Tentokrát ale udělaly hned dva ústecké kluby výjimku – a shodně pozvaly známé kapely uprostřed týdne.

V ústeckém klubu Circus tak dnes od 21.00 hodin zahraje napůl severočeská indie rocková parta Obří broskev (dříve Jakub a obří broskev), parta dílem z Prahy a dílem z České Lípy. Své letos nové album Potápěči, na němž v písničce Do Děčína hostuje Márdi – vůdčí osobnost pardubické rockové Vypsané fiXy, ale bude Broskev severu představovat častěji. Na 31. října ji má v programu teplický Božák a 14. listopadu zahraje v chomutovské Kulisárně. Dál pak vystoupí jako duo 21. 11. v Městské knihovně Děčín a den poté „normálně“ v českolipském Luxoru.

V Circu zahraje Broskev spolu s pražským Xindlem X, hip hopovým a bluesovým písničkářem srovnatelným – ani ne tak hudebně jako spíš svou ironií a neobvyklými obraty – s Xavierem Baumaxou, s nímž také hrává. Xindl X na začátku října pokřtil nové CD Návod na čtení manuálu a také on bude do konce roku na severu Čech hrát. jak v Jablonci 14. listopadu, tak v Děčíně 28. listopadu, zahraje právě s Baumaxou.

Ačkoli Obří broskev není na české hudební scéně žádným nováčkem, o pražských Southpaw lze v době, kdy se vše překotně řítí vpřed, mluvit jako o českých indie rockových veteránech. Vždyť vznikli už v roce 1996 a album Addiction, které letos 1. října vydali, je jejich v pořadí už páté řadové album.
Southpaw hrají v ústeckém Experimentálním prostoru Mumie dnes od 21.00 hodin v rámci Addiction Tour 2008 v sestavě Gregory Finn (zpěv, kytara), Karzi (klávesy), Jara (baskytara) a Honza (bicí).

První zmíněný, hlavní postava kapely, se „občanským“ jménem jmenuje Jiří Burian a je synem českého písničkáře Jana Buriana. I díky jemu je na posledních dvou CD Buriana Jana, Dívčí válce a především albu Muži jsou křehcí, také elektronika. Ta – spolu s kytarami – vládne i nové desce Southpaw. Podle prvních recenzí je album Addiction plné kvalitních písniček, místy i tanečních. Také Mumie proto dnes večer zve i na parket. Zdaleka ne poprvé.