Hned dva velké hudební festival si mohou letos užít lidé v Děčíně.

Ten první je už minulostí. V sobotu, v rámci městských slavností, proběhl festival na němž zazpívala například zpěvačka Anna K., skupina Čechomor či ústecká skupina UDG.

„V sobotu dorazily čtyři tisíce lidí. Návštěvnost je podobná jako v předchozích letech, jsme spokojeni,“ uvedla mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá s tím, že město nezaznamenalo žádné stížnosti.

Na sobotu 4. června se chystá další festival. Ten pořádá podnikatel Jiří Rous – a vyrukoval opravdu s „těžkým kalibrem.“

Návštěvnici Hudebního festivalu Březňák, se mohou těšit na zpěvačku Lucii Bílou, skupinu Kryštof nebo Davida Kollera.

„Třicátníky a starší určitě potěší František Ringo Čech, jeho vtipné písničky si z mládí všichni pamatujeme. Znovu přijedou také Inflagranty, což je dívčí smyčcové trio ve hrající ve stylu Vanesy May. V Děčíně už jednou vystupovaly a měly obrovský úspěch,“ popisuje další části programu Jiří Rous.

Areál hudebního festivalu na Smetanově nábřeží se otevře v sobotu 4. června ve 12 hodin. Program doprovázený řadou dalších atrakcí skončí až před půlnocí. A pozor – každý návštěvník dostane k zakoupené vstupence dvě piva zdarma.

„Pivo si bude moci každý vybrat podle své chuti zda raději deseti nebo dvanáctistupňové. Pro děti budeme točit Kofolu,“ dodává Rous s tím, že děti do 150 cm mají vstup zdarma.