Klub VŠ Bar na klíšských kolejích Univerzity J. E. Purkyně je dnes večer první zastávkou podzimní části Jim Beam&Beat Music Tour ´08. Ta postupně navštíví Plzeň, Ostravu, Prahu, Brno či Ostravu končí 22. listopadu v libereckém Casta klubu.

„Návštěvníky čeká pořádná dávka hiphopu, funku, beatboxu a tučných beatů pro mrštnou pánev v podání DJů Robota, Jorgose a členů Beatburger Bandu,“ řekl Aleš Tůma, který se na turné podílí. „Kromě DJs a beatbox show na hosty klubu čeká pravá ruleta s krupiérem, fotbálek zdarma, trička…
Umění beatboxu (tedy výroby zvuků bicích nástrojů ústy) měl původně v Ústí – a to nejen studentům – předvést Jaro Cossiga. Muzikant, který nedávno vydal na značce Beam Label beatboxovou desku Hop’n’Nob, natočenou v newyorském Brooklynu.

„Během téměř dvouměsíční expedice, kterou čeští beatboxeři podnikli na jaře, vznikl v provizorních studiích v řadě brooklynských domácností materiál na zajímavou desku. Kromě české špičky se na ní podíleli i newyorští beatboxeři a MCs,“ dodal Aleš Tůma. Prozradil ale, že místo Cossigy přijede do Ústí pražský beatboxer Nasty, který se také na desce Hop’n’Nob podílel.

„Nahrávali jsme po obývácích a ložnicích a brooklynský underground se ukázal jako nesmírně úrodná půda pro výměnu nápadů, impulzů a rytmů,“ ohlédl se za americkou misí Cossiga.

Deska Hop'n'Nob, první album svého druhu u nás, obsahuje řadu vysamplovaných beatboxových zvuků. Mezi hosty nechybí Nasty a Freaky Jezus ani undergroundoví MCs, třeba Baba Israel, Core Rhytm, Rabbi D., Hired Gun, MC Propaganda, Broke MC, Eva Flowin, Kid Lucky a další. Bonusem CD je video, dokumentující vznik nahrávky Hop'n'Nob, setkání s brooklynskými hiphopery a beatboxery i dění v dnešním Brooklynu.

JB&BM TOUR ´08
15.10. VŠ Bar/Ústí nad Labem
18.10. Disco Matrix/Stříbro u Plzně
22.10. Modrá Nudle/ Ostrava
24.10. Pantheon/Praha
25.10. O1/ Praha
31.10. Mersey/ Brno
01.11. Lira/ Valašské Meziříčí
05.11. El Magico/Praha
07.11. R’n’B Club/ Hradec Králové
08.11. Casablanca/ Olomouc
14.11. Palm Beach/ České Budějovice
15.11. O1 / Praha
22.11. Casta klub/ Liberec