Téměř třicet metrů vysoká vyhlídková věž s restaurací pro výletníky vznikla v roce 1904 na stejnojmenném zalesněném znělcovém vrchu ve výšce 467 metrů nad mořem a tvoří z dálky viditelnou dominantu města. Budova, která se prakticky nachází na státní hranici, byla využívaná i po druhé světové válce, ale kvůli nedostatečné údržbě postupně chátrala. V roce 1967 ji město zrekonstruovalo, po roce 1989 byla ale zprivatizována a začala opět chátrat, přesto se ale v 90. letech dostala na seznam kulturních památek. Zpátky ji město odkoupilo na přelomu milénia, kdy začala rozsáhlá obnova věže, kterou se podařilo dokončit o dva roky později. V následujících dvou letech byla opravena také celá hlavní budova. Z rozhledny je výhled na město, Lužické hory, Sasko, Žitavsko a vrcholy Jedlová, Luž a Hvozd. Na vrch se lze vydat po zeleně značené turistické trase, nyní však budova prochází další rozsáhlou rekonstrukcí, která by měla být dokončena v letošním roce. Do té doby je uzavřena.

Už víte odpověď na dnešní fotohádanku? Hlasovat můžete v nevýherní anketě níže. V dalším dílu, který vyjde v neděli 12. května, uvedeme správnou odpověď.

V minulém dílu jsme se ptali, zda víte, kde se nachází přibližně metr vysoký model rozhledny na Litoměřicku. Správná odpověď byla: U Skalky nedaleko Úštěku.