Lehce eroticky, v rytmu kubánské salsy. Tak začal Zahajovací ples občanů města Děčína v pátek večer na Střelnici, který odstartoval plesovou sezonu v Děčíně.

Známý děčínský sportovec Miguel Lopez Velozo na chvíli vyměnil boxerský ring za taneční parket. Se svou taneční partnerkou s uměleckým jménem Nataša ladnými pohyby společně vpluli na parket a předvedli své umění stovkám zvědavých očí. „Je to náš národní tanec, tak snad ho umím a vše se dnes večer povede,“ řekl Miguel Velozo, jehož domovem je právě karibská Kuba, ještě před svým uměleckým vystoupením. „Na parketě jsme patřili jen sami sobě, až jsme vypadli z připravené choreografie,“ usmívala se učitelka salsy Nataša po tanečním vystoupení. Podle Miguela to ale vůbec nebylo na škodu, protože tanec salsa je především srdeční záležitost.

Po jejich vystoupení už parket obsadily desítky tanečních párů. Do rytmu jim hrál děčínský orchestr Georg Band. Večerem provázelo známé duo Těžkej Pokondr. Dámy ve společenských róbách a pánové v oblecích se plně oddali hudebním tónům a tančili. Zábava se rozjela hned zpočátku na plné obrátky. Hvězdným hostem večera se stala zpěvačka Marie Rottrová.

Na zahajovacím plesu nechyběl ani děčínský primátor Vladislav Raška se svou chotí. „Letos jsem si vybral oblek českého oděvního výrobce a přednost jsem dal parfému David Backhem,“prozradil na sebe primátor.

Dokonalá příprava

Petra Komárková z Děčína, která u stolu seděla se svými několika přáteli, uvedla, že se na ples připravovala dlouho. „O tom, co si vezmu na sebe, jsem přemýšlela asi jeden měsíc dopředu. Tak jsem se těšila. Nakonec to vyhrály černé šaty. Černou barvu mám ráda a navíc si myslím, že je vhodná pro jakékoliv společenské události,“ uvedla Petra Komárková z Kamenické ulice v Děčíně. Společenské šaty vylepšila vhodnými doplňky a do černa laděným účesem s příčeskem. „Těsně před zahájením plesu jsem navštívila kadeřnici, aby mi vhodně upravila vlasy. A musím říct, že se jí to skutečně povedlo. Jsem moc spokojená,“ dodala Petra Komárková.

Přípravy na ples si plně užila i Jana Kořínková z Děčína. „Před plesem jsem navštívila vizážistku. Chtěla jsem vypadat co nejlépe nejen pro sebe, ale i pro svého partnera,“ řekla. I ona zvolila černou barvu společenských šatů z vlastního šatníku. Avšak barvy společenských šatů na sále Společenského domu Střelnice byly mnohem různorodější.

Pestrost barevného výběru společenských oděvů jak u žen, tak i u mužů, potvrdila majitelka půjčovny svatebních a společenských šatu ze Svatebního studia Bohunka v Děčíně Bohumila Kupcová. „Mladé ženy si v letošní sezóně většinou vybírají róby a šaty do široka nabírané ve žluté, fialkové či lila barvě. Ženy v pokročilejším věku jsou ve výběru společenských šatů mnohem střízlivější. Přednost dávají koktejlkám a jednoduchým šatům v černé barvě,“ prozradila letošní trend Bohumila Kupcová.

Kadeřnice a vizážistky

I muži jsou podle ní v dnešní době vybíravější než tomu bylo před lety. „Upřednostňují barevné košile s kravatami tak, aby jejich oblečení bylo sladěné s šaty partnerky. Rozhodně je jejich oblečení nápaditější než tomu bylo v minulosti a hlavně si na něm dávají záležet,“ řekla Bohumila Kupcová.

I kadeřnice Gabriela Zádová z Děčína uvedla, že muži na sebe dbají mnohem více. „V plesové sezóně je běžné, že se muži s předstihem objednají a nechají si upravit účes,“ řekla kadeřnice. Dále uvedla, že letošní plesovou sezonu mezi ženami ovlivnilo vysílání Superstar a především účesy Dary Rolinc. „Mladší ženy vyžadují takový účes jako měla Dara. Jsou to vyčesané patky nahoru. Mezi letošní trendy pak patří spíše hladké vyžehlené účesy nebo kudrlinky. Každopádně vládne mladistvý trend. Žádné princeznovské styly, jako tomu bylo dříve,“ dodala děčínská kadeřnice.