V neděli odpoledne se v DDM Cvrček Boletice konala akce s názvem MISS Boletice 2009. Této soutěže se zúčastnilo osm dívek ve věku 9-14 let. Divákům a porotě se představily v pěti soutěžních disciplínách: představení, aerobik, rozhovor, volná disciplína a promenáda v šatech. Dívky hodnotila pětičlenná porota, diváci potom volili MISS Sympatie.

„Dívky se na tuto soutěž připravují již od 1. února, scházíme se v DDM vždy v neděli od 16,30 - 17,30 hodin. A jak už to tak bývá, zpočátku bylo děvčat daleko více, původně měla být soutěž MISS i MINIMISS, ale asi polovina dívek přípravy vzdala,“ řekla Iva Krejcárková, organizátorka soutěže z DDM Cvrček.

V přestávkách mezi jednotlivými disciplínami diváci shlédli vystoupení malých mažoretek. Diváci volili MISS Sympatie - tou se stala Nicola Vančurová. II. vicemiss Boletice 2009 se stala Kateřina Šottnerová a I. Vicemiss Iva Krejcárková.Do křesla pro MISS Boletice 2009 nakonec usedla Tereza Slámová.

První tři děvčata získala korunku a korálkový náhrdelník, první tři a MISS Sympatie šerpu a květinu. Všechna děvčata, která se ucházela o titul MISS Boletice dostala za účast v soutěži dárkový balíček a účastnický list. Vítězka MISS dostala navíc na památku plyšovou hračku. Akce se zúčastnilo padesát pět diváků převážně z řad dospělých.