Letos Noc kostelů připadá na 24. května. Na Děčínsku se přihlásilo téměř 40 kostelů. Mezi ně patří například kostel Povýšení sv. Kříže v Děčíně. Ten se otevře v 19 hodin a zajímavostí budou ukázky zvonění, a to jak elektrického, tak i ručního na zvon z 15. století. Návštěvníci se seznámí také s varhany.

Zámek Děčín.
Komentář: O vedoucí posty organizací soutěžit, ale nespěchat

Především na hudbu sází v kostele svatého Františka Xaverského v Bělé, kde vystoupí od 18 hodin sbor Romance z Ústí nad Labem a poté Karlův výběr z Děčína. I Thunovská kaple v Chrástu připravuje tajuplnou noc plnou nevšedních zážitků. Těšit se lidé mohou na řadu zajímavých koncertů.

V Loretě Rumburk připravují od 18 hodin hudební vystoupení žáků Mateřské školy V Podhájí, vernisáž a komentovanou prohlídku výstavy Dolní Křečany a Horní Jindřichov v dobových fotografiích, komentované prohlídky Lorety s průvodcem nebo tvoření ve výtvarné dílně.

Avon pochod v Děčíně
OBRAZEM: Děčínem prošel růžový pochod za zdravá prsa

Evangelický kostel v Krásnolipské ulici v Rumburku má na programu už od 17 hodin interaktivní detektivní hru K svobodě je dlouhé putování aneb cesta nocí z Egypta až do země zaslíbené. Ve varnsdorfském kostele sv. Karla Boromejského si od 17 hodin návštěvníci prohlédnou výstavu fotografií z dění farnosti od 80. let nebo si poslechnou společný koncert Varnsdorfského chrámového sboru a Schola Puellarum.