Slavnosti nanečisto zahájí v pátek dopoledne přehlídka ochotnického divadla Divadelní Děčín. Ostrý start je naplánován ale na 19 hodin, kdy začne na Husově náměstí promenádní koncert dechovek. O dvě hodiny později vyrazí z Husova náměstí slavnostní průvod v tématických převlecích filmu Pirátů z Karibiku.

Ve stejném duchu se pak ponese i ohňostroj, který rozzáří nebe nad Děčínem ve 22 hodin – po jeho skončení pak zahraje u Atlantiku revival Lucie.

V sobotu pak pokračuje divadelní festival, uskuteční se humanitární Akce Cihla na podporu lidí s mentálním postižením, Adrenalin Challenge a vrcholem dne se stane tradiční Hudební festival, jehož největší hvězdou bude Čechomor a Anna K.

V neděli se v Děčíně představí špičkoví čeští trialisté při českém poháru ve speedtrialu, chybět nemůže divadelní přehlídka a jako každý rok se na Labi uskuteční závody vodních skútrů.

Od středy 18. května předvedou na zámku své umění ti nejlepší floristé na soutěži Děčínská kotva.

O dva dny později se pod zámkem představí volnočasové aktivity zaměřené především na mládež.

Víkend 21. a 22. května pak bude ve znamení historických trhů na zámku. Při trzích je ale třeba počítat s mírnými omezeními v souvislosti s probíhající rekonstrukcí děčínského zámku. Na nábřeží se uskuteční například Mladé Labe, a to na parkovišti pod Atlantikem.

Se slavnostmi se město na rok rozloučí v sobotu 28. a 29. května, kdy na tzv. triangl vyrazí historické vlaky. Každý den vyrazí dva spoje dopoledne a dva odpoledne. Program slavností uzavře dětský den u rogala, během něhož zahraje například skupina Widle.

Program slavností Děčín 2011.
Program slavností Děčín 2011.
Program slavností Děčín 2011.
Program slavností Děčín 2011.
Program slavností Děčín 2011.