Expediční kamera je celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech. Diváci mohou shlédnout sedm nejlepších outdoorových filmů uplynulé sezóny. Festival se letos koná ve 111 městech!

Vstupné na festival činí 50 korun. Organizátoři slibují, že si každý divák odnese zajímavé zážitky – a některý i něco navíc.
Které filmy na festivalu můžete vidět?

CO SE STALO NA OSTROVĚ PAM (What Happened on Pam Island)
(Polsko, 30 min., Režie: Eliza Kubarska)
Vylezte s polskou dvojicí na nejvyšší pobřežní útes na světě. 1500m vysoká kolmá stěna v Grónsku! A jediná možnost dostat se pod ní je na mořském kajaku mezi ledovými krami.
Ocenění: MHFF – Hlavní cena festivalu.

LIFE CYCLES
(Kanada, režie: Derek Frankowski, Ryan Gibb, délka: 43 minut)
Film, který osloví všechny bikery a z ostatních bikery udělá. Geniálně technicky propracovaný snímek vás vtáhne do světa ďábelských jízd ve všech ročních obdobích.

Ocenění: X-Dance Film festival – Nejlepší film, Nejlepší režie; Vancouver International Film Festival – Nejlepší film; Bovec Outdoor Film Festival – Nejlepší divácky oceněný film.

MAZUNGU
(Velká Británie, Režie a produkce: Phil Harwood, 48 minut)
První sólo-sjezd řeky Kongo od pramene k moři na kanoi. 5000km nejtemnějším koutem tropické Afriky. Tento film dokazuje, že i v 21. století lze podnikat opravdové expedice a čelit neuvěřitelným dobrodružstvím.

Ocenění: Llanberis Mountain Film – Nejlepší celovečerní film, SHAFF – nominace na nejlepší film

NEJDELŠÍ CESTA (The Longest Way)
(Německo, režie: Christoph RehageThe Longest Way, 5 min)
Kolik kilometrů se dá ujít pěšky v Číně? Více než měří Velká čínská zeď?

ODKUD NENÍ NÁVRATU (Point of No Return)
(USA, kamera a produkce: Wade Johnson a Peter Mortimer, 24 min.)
Špičkoví horolezci se vydávají na neslezený vrchol ve východním Tibetu. Ne každá expedice skončí úspěšně. Ne vždy hrdinové expedičních filmů přežijí … U tohoto filmu je povoleno brečet i drsným horolezcům.
Ocenění: MHFF – Zvláštní cena poroty

VE VLČÍ KŮŽI PO STOPÁCH DŽINGISCHÁNA (The Trail of Genghis Khan)
(Austrálie, režie: Tim Cope, Produkce: Richard Dennison, Tim Cope, délka: 43 minut)
Na koňském hřbetu putujte z Mongolska přes střední Asii až do Evropy, stejnou cestou jakou kdysi prošly bojovné hordy největšího dobyvatele všech dob, Čingischána.

Ocenění: MHFF – Nejlepší cestopisný film
„Těší nás velký zájem o pořádání festivalu i v menších městech. Jsme rádi, že můžeme nejlepší filmy uplynulé sezóny ukázat i tam, kde by jinak takovou možnost neměli“ říká manažer festivalu Dan Hála a dodává:
„Počtem míst konání jsme zdaleka nejrozšířenější cestovatelský či outdoorový filmový festival v Česku.“