KDY: Středa 11. prosince od 18 hodin
KDE: Zámek Děčín
ZA KOLIK: Zdarma

Na stovkách míst v celé České republice si lidé ve středu 11. prosince zazpívají vánoční koledy. Ani Děčínsko a Šluknovsko nezůstanou stranou a zapojí se do akce Česko zpívá koledy. Přijďte si je s Deníkem zapět i vy. Druhý prosincový týden se uskuteční už devátý ročník této vánoční akce.

V Děčíně si letos koledy zazpíváme stejně jako loni v Knihovním sále děčínského zámku. „Na zámku je nádherné prostředí. Moc se těší děti i jejich rodiče. Dokonce už i babičky mají stažené zpěvníky a nacvičují,“ řekla Deníku sbormistryně Martina Záhorová z děčínského domu dětí a mládeže. Zpívat budou děti od čtyř do šestnácti let, které jejich rodiče a prarodiče během roku téměř nemohou v Děčíně slyšet. Většinou totiž koncertují mimo město, jednou z mála výjimek bude vystoupení s houslistkami Inflagranti během děčínského adventu na Masarykově náměstí v pátek 20. prosince od 18.30 hodin.

Právě tento sbor, který s Deníkem vystupoval i v minulých letech, na zámku zazpívá klasické koledy jako Nesem vám noviny, Pásli ovce Valaši nebo Půjdem spolu do Betléma. První koleda se v celé republice rozezní ve stejný čas, tedy v 18 hodin.

Návštěvníci se nemusejí bát, že nebudou znát text pěti koled, které si ve vánočně nazdobeném sále zazpívají. Přestože jde o skladby všeobecně známé a snad každý je v dětství zpíval, budou pro příchozí zdarma připravené zpěvníky s jejich texty.