Od začátku letošního roku jediné děčínské městské kino patří pod správu děčínského divadla. Návštěvníci kina už změny pocítili a čekají ej další novinky, které se budou realizovat postupně.

Jednou z nich je podle slov ředitele děčínského městského divadla a kina Sněžník Petra Michálka, že kino bude provázet slogan Sexy kino. „Už nyní jsme vyhlásili konkurz na atraktivní uvaděče a uvaděčky, kteří budou oděni do rafinovaného oblečení. Neznamená to, že by zde diváci nalezli uvaděče neoblečené. Sexy kino je myšleno spíše, že musí být přitažlivé a vzrušující,“ pokračoval Michálek. Doplnil, že například milenecké páry zde časem naleznou upravená dvousedadla.

Poklesu návštěvnosti v posledních letech by chtěl ředitel zabránit i zkvalitněním zvuku a filmového obrazu. „Letos plánujeme rekonstrukci stávajícího zvukového systému. Chystáme skutečné pošušňání pro uši, a to systém Dolby Digital Surround EX+DTS. Tento formát byl premiérově uveden u filmu Star Wars: Epizoda 1 v květnu 1999,“ vysvětlil Petr Michálek. Doplnil, že zvýšit návštěvnost v době, kdy je téměř každá domácnost vybavena DVD přehrávači a v brzké době bude také v Ústí nad Labem postaven multiplex, to nebude snadná záležitost. „Budeme se snažit do kina dostat filmy v podstatně kratší době. Naší jedinou silnou stránkou je to, že na město s padesáti tisíci obyvateli, je Sněžník jediným kinem,“ uvedl Petr Michálek. Řekl, že pokud se nepodaří kino takzvaně nastartovat v letos, může mu hrozit i jeho zánik.

Součástí změn je i reorganizace otevírací doby. Pokladna bude k dispozici denně od 15 do 20 hodin včetně víkendů. Promítat se bude v obvyklých časech. V pondělí bude tradiční filmový klub a každou sobotu promítání pro děti. „Plánujeme také jednou za čtrnáct dní dopolední promítání pro veřejnost od půl desáté.

Důvodem ke změně bylo především osamostatnění příspěvkové organizace děčínský zámek, který do konce roku patřil pod děčínské kulturní středisko. To však s největší pravděpodobností ukončí svoji činnost. „Původně se zvažovalo několik variant, kdo bude kino spravovat,“ vysvětloval Petr Michálek.
Rozpočet pro kino Sněžník je sedm set tisíc korun na rok. „Dostali jsme nůž na krk a budeme si muset na sebe vydělat. Znamená to, že budeme všude šetřit peníze a oslovovat sponzory,“ dodal ředitel Petr Michálek.

Už nyní si však mohou diváci přečíst program kina ve zcela nové podobě a podstatně přehledněji. Kdo rád soutěží, může se přihlásit do soutěže o nejlepší reklamu na kino.