Mnoho lidí si nedokáže Štědrý večer představit bez půlnoční mše a dalších duchovních zážitků, jež nabízí farnosti na Děčínsku.

Tradiční půlnoční mši budou sloužit pouze v kostele sv. Václava a Blažeje v Děčíně a to na Štědrý den od 23.59, konec je plánován okolo jedné hodiny ranní. „Další mši k oslavě narození Pána budeme sloužit na Štědrý den v Těchlovicích od 21.00,“ upřesnil farář římskokatolické církve Děčín I Antonín Sedlák. Dodal, že na první svátek vánoční bude mše ještě v kostele povýšení svatého Kříže a to od 10.00 a 26. prosince se zde od desáté hodiny dopolední uskuteční Česká mše vánoční od Jana Jakuba Ryby.

V kostele svatého Františka v Děčíně v Podmoklech odslouží na Štědrý den dvě mše, první začíná v šestnáct hodin a druhá za doprovodu sboru ve 22.00. Další dvě mše budou na Boží hod vánoční v témže kostele od devíti a od půl šesté odpolední.

Hudbu lidem dobré vůle nabídne děčínský evangelistický kostel koncert na Štědrý den od 15.00. Všem zájemcům zahraje děčínské barokní kvarteto se svými přáteli a výtěžek koncertu bude věnován na konto Ústavu sociální péče pro mládež Domino.

Obyvatelé šluknovského výběžku mohou 24. prosince od 22.00 zavítat na mši k oslavě narození Pána do kostela svatého Bartoloměje v Rumburku nebo do kostela sv. Jiří v Jiříkově, kde mše začíná rovněž ve 22.00.

„25. prosince bude slavnost narození Pána také v bazilice Panny Marie ve Filipově. Letos bohužel mši svatou nesloužíme v kostele sv. Jana Nepomuckého ve Starých Křečanech,“ uvedla Eva Kacafírková z římskokatolické farnosti v Rumburku.

Starokřečanští mohou do kostela sv. Jana Nepomuckého zavítat i tak. Pro milovníky vážné hudby je zde připraven vánoční koncert renesanční barokní hudby.

„Soubor již několik let zpříjemňuje atmosféru Vánoc. Letos vystoupí 25. prosince od půl jedné odpolední,“ uvedla referentka obecního úřadu ve Starých Křečanech Libuše Hlinková.