Jan Šimek získal podporu jedenácti zastupitelů a poděkoval dosavadnímu starostovi Rolandu Sollochovi. „Chtěl bych Rolandovi poděkovat za poslední tři roky. Za to, jak se choval a jak reprezentoval naše město. Vím, že má Varnsdorf opravdu ve svém srdci,“ řekl čerstvý starosta na adresu toho končícího. Zároveň mu věnoval tričko s nápisem I love Varnsdorf. Na triko se mu pak zastupitelé podepsali.

„Byla to obrovská zkušenost. Nikdy jsem nečekal, že se stanu starostou Varnsdorfu. Já s německými a polskými kořeny. Děkuji za podporu a za vaši lásku,“ řekl na rozloučenou Solloch, který bude v zastupitelstvu i příští čtyři roky.

Prvním místostarostou se podle koaliční dohody stal Jiří Sucharda z ODS, který tuto funkci zastával i v minulém volebním období. Na radnici bude pracovat jako uvolněný, bude odpovědný kromě jiného za městskou policii.

Druhý místostarosta bude neuvolněný

Druhým místostarostou zvolili zastupitelé Jana Šišuláka za Volby pro město Varnsdorf (VPMV), který bude neuvolněný. Tedy nebude práce na radnici jeho hlavním zaměstnáním. Při volbě získal nejvíce hlasů ze všech tří nejvyšších představitelů Varnsdorfu, zvedlo pro něj ruku čtrnáct členů zastupitelstva.

Nová rada Varnsdorfu bude mít také v tomto volebním období sedm členů. Zbývající místa obsadili Martin Musílek (NV), Roland Solloch (VPMV), Václav Jára (VPMV) a Pavel Kolár (NV). Ve volbě nových radních neuspěli Marián Čapek (ANO) a Dana Fábryová (SPD).

Starosta Rumburku Lumír Kus.
V čele Rumburka bude i nadále Lumír Kus, starostou bude podruhé za sebou

V čele kontrolního výboru stanula Dana Fábryová, dalšími členy jsou Tomáš Klimeš, Anton Herman, Eva Hamplová a Zdeněk Damašek. Předsedkyní finančního výboru se stala Lenka Lanková, členy Marián Čapek, Bohdana Křížová, Monika Pifková a Jaroslav Dráský.

Před čtyřmi lety ve Varnsdorfu volby jasně vyhrálo hnutí ANO, které získalo nadpoloviční počet mandátů v městském zastupitelstvu. V počátku volebního období se ale Varnsdorfem prohnalo několik skandálů, přičemž ten největší, radarová kauza, vedl k pádu tehdejšího vedení města. Starostu Stanislava Horáčka, který byl druhé volební období v čele města, dokonce zadržela policie a soud jej následně poslal do vazby. Vedení města převzala velmi široká neformální koalice, ve které byli i někteří zastupitelé zvolení za ANO.